| Dogun a întrebat:

Salutare si la multi ani tuturor cu numele de Nicolae/Nicoleta etc. De curand mi-am cumparat primul brad natural, urmand sa ii schimb recipientul care este mai mic in care era radacina cu pamantul, intr-unul mai mare(o galeata de lavabil). Galeata este urata, as dori niste idei sau sugestii de infrumutesare a galetii eu ma gandeam sa lipesc si sa o infasor cu hartie alba sau creponata apoi sa ma distrez cu culorile.
Daca se poate si niste sfaturi de ingrijire a bradului, il tin in casa la caldurica, cam de cate ori trebuie udat pe zi si cu cat? Si daca voi puneti ceva deasupra pamantului o folie sau altceva sa para frumos.
Multumesc anticipat si sarbatori fericite!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Te-as sfatui sa il plantezi intr-un ciubar artizanal din lemn cu manere ca sa-l poti muta mai usor. Este aspectuos si bio, de asemenea pamantul va "respira" prin aerul care patrunde printre doagele de lemn.Bradul este un arbore care creste in conditii naturale vitrege in general deci nu necesiata o ingrijire deosebita decat sa fie udat periodic.Cei care il comercializeaza aveau obligatia sa te sfatuiasca cum sa-l intretii in conditii optime. Craciun Fericit.

2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Poti imbraca galeata in folie de aluminiu, simplu, ieftin si estetic!

| Mihaela1964 a răspuns:

Poti inveli galeata in folie de staniol dupa care s-o ornezi cu ghirlande folosite la decorarea bradului.Nu-l tine la caldura, nu-i va merge bine. Pana il impodobesti lasa-l pe balcon sau pe teresa.