| Duluman2002 a întrebat:

Am o problema in legatura cu mirosul de canalizare. Locuiesc la parter si a inceput sa apara in special in baie si in dormitor un miros neplăcut, probabil din canalizare.
Aveti vreo idee cum as putea rezolva aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| MadalinG99 a răspuns:

Salut, lasa peste noapte niste domestos pe toate gaurile, adica in wc, chiuveta, cabina de dus, toarna pe tevile acelea, asa nu va mai intra mirosul iar cu timpul tot facand asta se va duce.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ai verificat subsolul blocului? O fi vreo "revărsare" pe acolo?

| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa determini de unde vine mirosul. Daca e de la scurgerile din apartamentul tau trebuie sa montezi sifoane peste tot. Daca nu, trebuie sa te adresezi asociatiei de locatari.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Acoperă canalizarea sau bagă plicuri din alea cu granule care dizolva tot ce e pe țevi și se duce în jos.