| shindy787 a întrebat:

Salutare TPU
Am si eu o intrebare, cam cat ar costa constructia unei case (de 100mp si de 200mp.).cu tot cu materiale si muncitori. sper ca intelegeti ce vreau sa spun happy
Multumesc frumos
Ofer funda happy

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Aproximativ 50.000 euro pentru o casa de 100 mp, mai mult sau mai putin in functie de materialele folosite si de tariful constructorului.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde sunt case care costa 200 Eu/mp si sunt care pot depasi 1000 Eu/mp. Depinde de zona, materiale ce arhitect gasesti, ce firma gasesti sau cu muncitori particulari, etc. Una la 300 si ceva de Eu/mp: http://www.casa-ieftina.ro/ dar am vazut si mai ieftine.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

500 e / mp.