| umbra99 a întrebat:

Stie civeva o metoda sigura sa scap de grauri? URGENT!

7 răspunsuri:
| catta_8008 a răspuns:

Paii. acum depinde. de ce ai in curte ma refer ca grauri vin in general la vita de vie( cu asta se granesc) Sau daca ai pomi inalti in curte gen salcam acolo isi fac cuib... solutia ar fi urmatoarea iei o bucata de tabla. dintraceea subtire si bati cu un bat in ea. zgomotul acela ii va alunga ( asa am facut si eu) la mine veneau stoluri in vie.

| Bog15 a răspuns:

Pusca cu alicewinking

| alexshobyx a răspuns:

Cumparati o pisica sau ia-o maidaneza de pe strada, o ingrijesti si dupa aia o pui sa vaneze graurii happy

| cosi9 a răspuns:

Cea mai buna solutie impotriva graurilor care ataca vita de vie este sa stropesti cu var in mare parte frunzele vii deoarece acestea nu mai vin.

| umbra99 explică:

De unde sa iau una?

| umbra99 explică:

Degeaba,pisica nu e destul de eficienta

| filelist a răspuns:

Cea mai buna solutie, sau cel putin la mine a functionat de minune, am legat niste CD-uri in copaci si nu am mai avut treaba cu ei pentru ca reflecta lumina soarelui si plus ca le sufla vantu ii un fel de discoteca, cam 3 CD-uri am pus intr-un copac