| LittleDrop a întrebat:

Stiu ca e o chestie de gust, dar vreau sa va cer parerea. Intr-o camera pentru adolescenti se folosesc 2 culori, lila si un gri deschis. Parchetul e deschis la culoare, tavanul cum sa-l fac? Il las alb sau il colorez? Si daca sa-l colorez, cum?

Multumesc. happy

4 răspunsuri:
| 9999999999 a răspuns:

Indiferent ce culoare se fac peretii dar tavanul arata mult mai bine in alb

| LoveWithoutInhibitions a răspuns:

Buna!
Eu as zice sa il colorezi intr-o nuanta mai inchisa de lila...sau daca l`ai lasa alb, ar trebui sa ai ceva lila ca sa atraga atentia, sa nu fie neutru... Sper sa iti iasa cum doresti!

| Satanna a răspuns:

Coloreaza-l! Intr-o culoare dechisa dar nu tipatoare! Deci coloreaza-l in mov sau albastru ceva asa mai dragut!

| ozoro21 a răspuns:

Peretii pot fi in orice culoare dar tavanul trebuiesa fie alb ca sa nu micsoreze camera sau daca vrei neaparat sa-l colorezi foloseste culoare deschisa de ex bej, crem