| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in dilema.nu stiu ce sa fac.am 4 camere mari,(cam 20 metri patrati)fiecare,, un hol de 8 m lungime pe 1.5 m latime,, bucatarie de 30 metri patrati si o baie de 6 metri patrati, vreau sa stiu ce este mai rentabil pentru incalzit caloriferele. centrala pe lemne sau centrala prin condensare pe gaz, cam cat as plati pe luna gazul cu centrala prin condensare? am auzit ca este economica, la centrala pe lemne as consuma cam 15 metri cubi de lemne, asa zic eu, nu stiu, ar fi undeva la 17-20 milioane pe toata iarna.Astept raspuns urgent, tr sa iau o hotarare rapida.Va multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

O centrala pe peleti e cea mai rentabila si eficienta.

| doinastela a răspuns:

Nu se compara confortul unei centrale pe gaze cu exploatarea unui cazan pe lemne.