| Vasiliu_Adelina_1987 a întrebat:

Trebuie sa pun termopane la un apartament cu 2 camere, PARTER, unde iarna e frig si curent. Ce izoleaza mai bine?

1. 3 camere rehau, alb, cu sticla de 24 lowe cu argon, feronerie roto SAU
2. 5 camere rehau, alb, cu sticla de 24 lowe cu argon, roto?

Va multumesc. Trebuie sa ma decid urgent

1 răspuns:
| snoopdoggy a răspuns:

Incearca un termopan de tipul tripan (cu 3 straturi de geam) cu 5 camere. Sunt mai scumpe, dar doar nu vrei sa le schimbi in fiecare an. Iti recomand pe profil de lemn. Am inteles ca celelalte fac igrasie si nu e chiar ok. Trage-ti si o izolatie termica cu polistiren de cel putin 5.