| mirceas a întrebat:

Vreau sa plachez cu CM 11 o suprafata de 20 mp fara sa pun placi deasupra binenteles intr-un strat de 10 cm, oare dupa intarire va tine masina, fiindca vreau sa fac asta in curte?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

E scump! Mai bine fa-ti rost de nisip si ciment si, in proportie de 1 ciment la 3 nisip ai un beton de toata frumusetea, care sigur va tine. Cu CM 11, nu te asigur ca va tine. El are alt rol - e adeziv pentru placari.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Fara armatura, orice ai turna, nu va tine masina. Lasa la o parte fanteziile, toarna beton armat, cu rosturi de dilatatie, pe care il poti lasa ca atare sau il poti finisa ulterior dupa gust (beton ornamental, pavele, piatra naturala, gresie, sau daca insisti chiar adeziv).

regis
| regis a răspuns:

Scuze, postare dubla.

| cristi202 a răspuns:

Si 10 cm grosime e prea mult pentru CM 11. Maximum 1 cm la el este indicat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru 20 mp nu este nevoie de rosturi. Pentru un loc de parcare minimul de beton armat este de 17 cm. Pentru a turna beton este nevoie de o anume pregatire a terenului ...Beton min 250.

| dan11 a răspuns:

Pentru un strat de 10 cm. ai nevoie de ceva fier-beton in el altfel crapa.