| cami89 a întrebat:

Buna seara.Stiu ca multi ma vor acuza ca cersesc, ca aici este un site de intrebari nu de milogit, dar cand ai un copil cu probleme de sanatate si vezi ca nu ai posibilitati nimic nu este jignitor.Ai face orice sa vezi ca e fericit si sanatos.Am o fetita de 1 an si jumatate careia i s-au descoperit unele probleme de nutritie, mai concret nu asimileaza alimentele si de aceea nu a mai luat in greutate de jumatate de an, are 10 kg acum de la 10, 5 cat avea la 1 an.acum urmeaza tratament cu calciu, fier si unele enzime.Problema noastra e ca in timpul tratamentului(2 luni)si dupa inca 2 luni trebui s-o cantaresc saptamanal sa vedem progresul si raspunsul la tratament, iar noi nu ne permitem sa luam un cantar de bebelusi. Daca are cineva un cantar si nu ii e de folos va multumim din suflet. orice e binevenit, hainute jucari.

90 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Saraca fetita

| cami89 explică:

Sunt din Olt! cum ma vei ajuta? Adica sper sa nu fie vreo gluma proasta, ca asa cum vezi am primit si multe comentarii rautacioase. sper din suflet sa fie adevarat ca vrei sa ne ajuti

| Antoniacopiluța a răspuns:

Off ce rau imi pare.Sincer o sa ma rog pentru ea.Saracutasad

| Smecheritzu50 a răspuns:

Nu ai niciun motiv sa crezi ca te vom acuza unul dintre noi de cersit big grin

| Hbrnm a răspuns:

Există o Casă de Asigurări de Sănătate şi există aleşi locali şi parlamentari care au grijă (sic!) de minunata noastră societate. Ar (fi trebuit) să apelaţi la ei.

Sau la biserici din moment ce sunt mai importante decât şcolile şi primesc fonduri mai multe decât spitalele...

| vinevine a răspuns:

Imi pare rau

| Eduard_Ionicel_1975 a răspuns:

Saracuta fetita, din pacate nu am un cantar de bebelusi dar vas trimite hainute si jucari mereu.

| KRIIIX a răspuns:

Curiozitate, cu ce platiti internetul?

| Annayra2001 a răspuns (pentru cami89):

Ma bucur! Saracutza de ea nu merita chinuita asa!

| TheStory a răspuns:

Imi pare rau pentru ea.

| MikwtzaBest a răspuns:

Imi pare ft rau pentru. fetita...Si voi ceilalti care aduc comentarii uracioase..ar trebui sa stiti k doamna aceasta care are o fetita ft bolnava si care v-a cerut un ajutor, voi comentati aiurea..Aceasta domna a postat pentru cei care au inima buna, daca nu aveti si nu va interesesaza de un biet copil de 1 an si jumatate..numai scrieti nimic.Pentru k aceasta doamna nu are nevoie sa va vada EXPERIMENTELE ESUATE..aceasta doamna are nevoie de o donatie mica..Hahalelor!

| DeleteAcount a răspuns:

Aceasta nu inseamna ca cersesti, inseamna ca iti pasa de copilul tau, si incerci sa ceri un ajutor...

| DianaGabriela a răspuns:

Va dau o idee. De exemplu aveti slujba si nu mai aveti timp de uitat la televizor decat sa stea bibelou. Sau alte lucruri de prin casa care sunt prafuite sau chiar si monitorul de la pc
orice. Sper ca v-am fost de ajutor. Multa sanatate!

| Theaxniz a răspuns:

Chiar imi pare rau sper sa aveti sanatate chiar nu stiu imi pare foarte foarte rau

| Elenutxz19999 a răspuns:

Eu am o sora de 2 ani si jumatate.Si ea a avut probleme grave de sanatate, a fost operta pe inima... Depinde si unde stati, eu am multe lucruri pe care ea nu le-a purtat niciodata si de firma.Dar ar mai fi o chestie sa ne asiguram ca ajung la o familie care chiar are nevoie de ele.

| cami89 explică (pentru Elenutxz19999):

Noi suntem din Olt.Crezi ca daca nu as fi avut nevoie as mai fi postat sa rada toti dementii de mine sa imi spuna sa imi spanzur copilul sa il omor, as mai fi indurat atatea? crede-ma ca daca nu aveam nevoie de ajutor stergeam mesajul la primul comentariu rautacios.pe mine nu ma intereseaza ca sunt de firma sau nu conteaza sa fie hainute sa am cu ce o imbraca. Daca va ganditi si vreti sa ne ajutati astept un raspuns de la tine.

| crystina225 a răspuns:

O sa intreb o prietene daca are sa va dea haine si jucari ca are o sora a si dumneavoastra nu cersiti doar ne cereti ajutorulhappy

| Daniel1619 a răspuns:

Imi pare nespus de rau sa aud asa ceva ti-as da din toata inima dar eu nu mai am hainute si jucarii adica am avut dar le-am dat pe multe din ele deci inca odata imi pare nespus de rau! Sper s-a se insanatoseasca bebelusul si sa fie fericit love struck!

| Andyᵗᵐ a răspuns:

E 150 de lei la cora.

| vlad255 a răspuns:

Trebuie sa ne spui in ce judet stai sau ce sat.

Răspuns utilizator avertizat
| mady666 a răspuns:

In ce oras stati?

| pisicutzamik a răspuns:

Nimeni nu merita asemena boala,mai ales un ingeras,dumnezeu sa va ajute si sa va aiba in paza lui, daca as putea sa va ajut, cu cea mai mare placere, dar nici eu nu am posibilitate, ma voi ruga pentru voi si copilul vostru! multa sanatate!

| 1dintrevoi a răspuns (pentru Elenutxz19999):

Cunosc persoana care a trimis cantarul si tine legatura cu familia. Te pot pune in legatura cu ea, lucreaza pentru un ONG, deci stie sa se fereasca de fraude.

| PedoBarbie a răspuns:

Folosesc propiul meu PC ce l-am cumpărat. Pe curând!

| cami89 explică (pentru mady666):

Balș jud Olt

| χεςρυψχ a răspuns:

Te poti interesa sa vezi poate gasesti cantarire gratuita la spitale!