| InceputulUnuiSfarsit a întrebat:

Sunt Cristi si vreau sa-i dau sotiei mele un martisor. Ce ma impiedica? Nu e unul oarecare.Martisorul Madalinei costa 100 000 de euro.E facut cu multa dragoste, pentru viata.Pentru ca Madalina are leucemie si trebuie sa faca transplant de maduva.E singura ei sansa-insa eu stiu, simt, sper ca noi vom strange banii. Lucrurile grave se spun simplu, asa ca va rog, pur si simplu, sa ma ajutati sa-mi salvez sotia, sa-mi pastrez familia, sa-mi fac fetita sa zambeasca.Mada e medic la Victor Babes.Are incredere si e o luptatoare. Pentru Mara (fetita noastra) e capabila sa indure oricat. Povestea mea nu este despre perfuzii, transfuzii, transplant medular.Nu trebuie sa fie despre bani, asigurari, dosare, cereri, refuzuri.E despre noi, despre voi, e despre viata. Noi luptam pentru familia noastra dar avem nevoie de ajutorul vostru. Nu am vrea ca aceasta poveste sa va intristeze ci doar sa transmitem un mesaj de iubire.
Si.UN STRIGAT DE AJUTOR!
Mai multe detalii despre povestea noastra cat si despre modul in care puteti sa ajutati :
http://www.iubireaarepret.ro/
sau
http://calafat24.blogspot.se/......evoie.html
VA MULTUMESC DIN SUFLET!

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

E foarte frumos cea ce incerci sa faci tu pentru sotia ta.
E dovada iubirii neconditionate, fata de ea, fata de fetita voastra.
Dar sa-ti spun ceva :majolitatea userilor de aici este formata din copiii si adoscenti care depind de banii parintilor!
Speranta moare ultima!
Sanatate sotiei tale, iar tie putere!

| InceputulUnuiSfarsit explică (pentru Fatamuntilor):

Iti multumesc din suflet. Sunt disperat. Sper ca exista cineva care sa doneze catusi de putin, chiar si 10 lei. Dar din dar se face rai. sad

61 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este urat cee ce faci, sper sa fie doar o gluma proasta... Oricum, tie si la toti cei dragi, multa sanatate!

| InceputulUnuiSfarsit explică (pentru neutrino):

Multumesc pentru urare. De ce e urat ceea ce fac? Ce e urat in faptul ca incerc sa-mi salvez sotia. Dupa cum bine vezi, nu e deloc o gluma sad

| Artimetik a răspuns (pentru neutrino):

@neutrino: sa vii cu un asemenea cometariu la "cauze nobile"... nu pot decat sa cer administratoilor site-ului ca la inregistrarea membrilor sa puna cateva intrebari ca sa se asigure ca pot intra aici doar cei care au ajuns la stadiul de homo sapiens; pentru restul exista paduri, gradini zoologice...

| neutrino a răspuns (pentru Artimetik):

Sunt cu totul de acord cu tine, dar de ce-ai plecat de la zoo? Lumea de afara, lumea reala este mult mai dura. Mi-am exprimat un punct de vedere, inca eu cred ca articolul are la baza o escrocherie ieftina si ma rog sa nu am dreptate. In caz contrar, eu imi cer scuzele de rigoare.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sanatate, speranta si credinta si sper sa reusesti!

| InceputulUnuiSfarsit explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Multumim. Si eu sper dar pentru asta, avem nevoie si de ajutorul dumneavoasta.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu-mi pasă, sunt egoistă.

| InceputulUnuiSfarsit explică (pentru PedoBarbie):

Ok. Alegerea ta insa sa nu fii surprinsa cand nici altora nu le va pasa de tine. Sanatate si numai bine!

| PedoBarbie a răspuns (pentru InceputulUnuiSfarsit):

Oricum nu le pasă.

| InceputulUnuiSfarsit explică (pentru PedoBarbie):

Nu e adevarat. Lucrurile nu sunt intotdeauna ceea ce par a fi.

| PedoBarbie a răspuns (pentru InceputulUnuiSfarsit):

Dar ce sunt?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru PedoBarbie):

E urat ce faci! Un cuvant de incurajare era greu sa sa scrii?

| PedoBarbie a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da. Ştiu sunt rea. Viaţa e grea. Mă întreb cine i-a dat lui până acum 36 de mii de euro din cei 100 câte cere. Cei ce încurajează?

| InceputulUnuiSfarsit explică (pentru PedoBarbie):

Da. Sunt deschise conturi in banca. Colegii Madalinei, prietenii, apropiatii, cunostiintele, chiar si cei necunoscuti s-au oferit sa-i acorde o mana de ajutor pentru ca mai presus de toate, e vorba de o viata. De asemenea, liceul in care a invatat Madalina organizeaza baluri si strange bani pentru a o ajuta. Primarul Calafatului, desi nu o cunoaste, s-a decis ca salariul sau pe luna februarie sa-i fie donat ei. Sper sa reusim! sad

| Artimetik a răspuns (pentru PedoBarbie):

@PedoBarbie: nu cred ca esti egoista; ca sa fii egoist iti trebuie si un pic de creier.

| alessia49 a răspuns (pentru PedoBarbie):

EGOISTA? e putin spus fetita mea stiu foarte bine ce e leucemia mi-am vazut fetita stinganduse din cauza ei, te blesteama dumnezeu esti proasta nu egoista daca stai sa gandesti logic daca fiecare da macar cate un leu bani se strang si se salveaza o viataa! e vorba de o viata nu de o papusa destinul a 3 persoane neputincioase si o mama care se lupta pentru a ramane in viata langa cei dragi. Ti-se pare o gluma? sper sa iti dea dumnezeu si tie sa vei cum este cand inainte sa te pui in pat te gandesti daca ti-o va mai lasa dumnezeu sau ti-o va lua e extrem de greu oamnei buni revenitiva dumnezeu va vede...

| Bogdan_Mario_1964 a răspuns (pentru PedoBarbie):

Esti nesimtita oricum

| Sellak a răspuns (pentru PedoBarbie):

Esti doar un copil ( parerea mea ) adica, asta e concluzia mea pe care am tras-o din raspunsul tau de 2 bani. Mai mult de 13 ani nu iti dau. Da esti egoista dar putea-i sa-ti ti raspunsul pentru tine si aia era, nu era nevoie sa-ti obosesti degetele sa scti cuvintele alea de 2 bani doar ca sa faci cateva puncte happy

| RAY a răspuns (pentru PedoBarbie):

Ai dreptate, de fapt cu toti suntem doar pe interes

| mudokins78 a răspuns:

Două lucruri sunt omniprezente pe planeta asta!
Oxigenul și Proştii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper sa reusesti! E un gest foarte frumos...dar acum vad ca e sters site-ul Ai reusit ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu Sa Va Ajute!

| Ruxandra15 a răspuns:

Sanatate. Si eu am nevoie de bani pentru operatie la coloana de 8 ani de zile. Nu imi da nimeni. Oricand pot ramane paralizata si ii va pasa cuiva? Oameni sunt rai, maiales romanii. E bine ca ai cerut ajutor dar un sfat. Nu cere ajutor romanilor pentru ca nu til vor da. Ei nu sunt in stare sa ajute un caine apai un om. Medic de care? E adevarat aici sunt mai multi copii care depind de banii parintilor. Incearca daca esti talentat la desen sa faci tablouri sa le vinzi si asa vei face bani destul de multi maiales ca un tablou se vinde si cu 500 de euro daca este reusit. Daca nu incearca la diferite spitale spune ce are sotia ta si cere ajutor. Ma intreb de ce mai avem casa sperantei daca nu face aproape nimic. Mai nu au fost in stare sa imi dea 2000 de lei pentru nu stiu ce corset medical deci iti dai seama ca romanii traiesc in padure nu printre oameni. Astia suntem astia defilam. Sanatate!

| BlackRaven45 a răspuns:

Noi trăim într-o lume în care banii sunt mai importanţi decât viaţa unui om... Îţi urez ţie şi familiei tale multă sănătate că ea e mai presus de TOATE! Nu-ţi fă griji. Dumnezeu nu vă v-a lăsa! Hristos a înviat! happy

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, din pacate sau din fericire eu te inteleg cel mai perfect! Si eu am sanatate de probleme destul de mari. Ma voi ruga din toata inima, ca Medicul Suprem Dumnezeu sa o faca sanatoasa pe sotia ta cea draga si scumpa! Doamne, coboara in ajutorul acestei familii, si binecuvateaza-i. Amin!

| Daniel2836 a răspuns:

Sanatate!

| Mădălllinna a răspuns:

Multa sanatate! happy

Răspuns utilizator avertizat
| madamme a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa mediatizezi situatia aceasta la tv. Multa sanatate!

| Claudes a răspuns:

Eu va urez multa sanatate si fericire, mai ales sotiei. As vrea sa va pun o intrebare, mi se pare ca v-am vazut intamplator, locuiti in Baia Mare?

| stefaniaaaaaa a răspuns:

@pedobarbie, esti o fata rea macar sanatate nu ai putut sa scrii! Stii ceva, macar si egoistii au creier dar tu cred ca ai capul gol! Nu cred ca cineva o sa iti mai scrie, NESIMTITO!

| Suleyman a răspuns:

Am inteles ca sotia ta este medic. Nu ati putut sa strangezi niste bani.

| InceputulUnuiSfarsit explică (pentru Suleyman):

100.000 de euro, nu e o suma mica. Intr-adevar, sotia mea este medic dar nimeni nu stia ca ea are aceasta boala. Banii se duc repede, iar boala, nu tine cont de cine esti. Ea nu bate la usa, ea intra direct.

| Artimetik a răspuns (pentru Suleyman):

@suleyman: crezi ca daca avea bani suficienti mai pierdea timpul sa ceara ajutor? oricum, raspunsul tau a fost de maaaaare ajutor pentru sectiunea "cauze nobile".

| IngerasulMicutz a răspuns:

Sanatate multa, din pacate nu pot face nimic...

| leonardagrin79 a răspuns:

Multa sanatate va doresc

| Daniel1619 a răspuns:

"Nu e nimic mai interesant decât să te întorci într-un loc care a rămas neschimbat ca să îti dai seama cât de mult te-ai schimbat tu."

| Antonya15 a răspuns:

Este bina acum sotia dumneavoastra?

| ely363 a răspuns:

Imi pare foarte rau de situatia ta. As dona cu cea mai mare placere niste bani dar eu sunt doar un copil. Dar adevarul e ca sotia ta a salvat niste vieti iar statul Roman ar trebui sa o salveze pe a ei. Romanilor nu le pasa decat de bani, iar noi ne pierdem vietile. 100000 de euro pentru o viata de om!

Oricum sanatate pentru. familia ta!

| Ana-Maria_Popescu_1990 a răspuns:

Ați reușit deci? Totul a mers bine?

| CuteKitty a răspuns:

Îmi pare rău pentru ce se întâmplă. Dar majoritatea utilizatorilor sunt copii și adolescenți, care depind de banii părinților.

| Anonim8542065431139 a răspuns:

Nu pot sa cred cata rautate vad pe aici! Nu sunteti oameni, sunteti niste jeguri!

| alessia49 a răspuns:

Sper sa va dea dumnezeu toata sanatatea din lume nu lua in seama ce zic restul lumea vorbeste nu avem cum sa schimbam asta, sotia ta e norocoasa sa aiba parte de un sot ca tine care sa ii ofere toata sustinerea.ma voi ruga pentru voi aveti grija

| ionut123344 a răspuns:

Eu sunt un doar un copil de 14 ani, daca as avea bani.Te-as ajuta cu tot ce e noevoie.Dar iti spun un lucru.Sa nu iti pierzi speranta, deoarece acolo sus iti asculta rugaciunile pentru sanatatea nevestei tale, El iti asculta strigatele de ajutor, si tot el este cel ce te va ajuta.Continua sa te rogi la Dumnezeu, si ai sa vezi ca se va intampla o minune care iti va schimba viata inspre bine.Sa nu iti pierzi niciodata credinta, sa nu renunti la Dumnezeu ca el nu va renunta la tine! Insanatosire grabnica familiei tale.Domnul sa te aiba in paza.Nu uita daca crezi cu adevarat, el te va asculta.Si minunea se va intampla.Credema

| doarpentruintrebari129 a răspuns:

Imi pare rau mult noroc si multa bafta si sfarsitul e un nou inceput! Ai incredere si nu lua in seama ce zic altii!