| anonim_4396 a întrebat:

am 12 ani, 42 kg, 1.64 m. Nu mi-a venit ciclu, dar in schimb imi curge un lichid albicios de vreo 2 ani. Si ma intreb, daca o sa imi vina in curand? Cine ma poate ajuta si pe mine, va rog din suflet!

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Asha a fost si la mine...
O sa vina curand! asta este un semn

pa, pa

6 răspunsuri:
| PaulaGGiyongchy a răspuns:

Este normal sa iti"curga" un lichid albicios nu te speria, stai linistita iti va veni cat de curandlove struck

| mAtaaIsAPiTziFrOmDaaClubb a răspuns:

Bai fatta draga...
categoriile exista ca sa nu pui tu intrebari de genu asta la comics
inteleg ca esti disperata sau nu stiu ce dracuu` ai dapp e enervant deja
pui la categoria comics si gasesti interbari despre menstruatielaughinglaughingx(

| mAtaaIsAPiTziFrOmDaaClubb a răspuns:

Mrs mult de voturrilaughinglaughing
mai ales de cel stupidlaughinglaughing

| SVD a răspuns:

Heei! Lory, cred ca tu ai cantarul stricat sau centimetrul prost gradat fiindca greutatea ta este prea mica pentru inaltimea pe care o ai.Eu am 13 ani, dar am 45 kg si 1, 56 m.

| kitten15 a răspuns:

De obicei ar trebui sa ai o greutate cu 10 mai putin decat inatimea ta. Adica de ex. daca ai 1, 64 m trebuie sa ai 54 de kg. Asa ca ai grija cu greutatea ta. In ceea ce priveste menstruatia, fiecare fata se dezvolta in felul ei. Ai rabdare si bucurate cat mai mult ca inca nu ti-a venit big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Noi nu avem de unde sa stim cand iti va veni menstruatia, deoarece fiecare fata se dezvolta in ritmul ei.big grin

Si daca ai vrea sa stii, e foarte naspa chestia asta, adica, primul ciclu menstrual tine cateva zile(7-13 zile) si te vei pata, va trebui intotdeauna sa stai cu grija, vei avea dureri de burta(bine, asta nu i se intampla oricarei fete), vei fi obosita etc. big grin