| AlexAndreiD a întrebat:

Nu stiu daca ma exprim destul de bine dar sper sa intelegeti ce vreau sa spun.
De peste 4 ani ascult aproape in fiecare zi pe Spotify cel putin 1-2 ore, la calitate mare, undeva pe la 24 de biti.
Calitatea sunetului este aproape de studio (ascult pe boxe profesionale)
Nu am cont platit si nu am avut niciodata la Spotify.

Pentru prieteni am incercat sa fac multe conturi de-a lungul timpului, de pe diverse calculatoare, inclusiv de la ei de acasa, si m-au lasat sa ascult cel mult 10 secunde din melodie, la o calitate mai mica, apoi melodia se opreste si ma obliga sa platesc ca sa ascult melodiile intregi si la calitate mare.
Nu ma lasa sa ascult toata melodia orice as face. Puteti incerca si voi ca sa va lamuriti.

Are cineva idee ce naiba se intampla? De ce pe contul vechi ascult melodiile intregi la calitate super buna fara cont platit?

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Stiu despre ce vorbesti... In Romania am cont si eu pe spotify si ascult orice gratuit, merg in strainatate ca acolo muncesc si nu-mi mai functioneaza contul, zice ca nu mai sunt in Romania...
Fac alt cont si ma lasa sa ascult numai 10 secunde laughing asta e. Si eu m-am intrebat de ce dar nu am gasit un raspuns...

| AlexAndreiD explică (pentru lpavel):

Te inteleg si te cred. Eu totusi nu imi explic de ce oricate conturi am incercat sa fac nu au mai fost gratuite. Doar cateva secunde te lasa sa asculti. Contul cel vechi este nelimitat si cele noi sunt cu bani. Sa fie o eroare de la ei?

| lpavel a răspuns (pentru AlexAndreiD):

100% e de la ei dar nu stiu nici eu cum pot vedea ca mai vreau sa fac un cont desi sunt in alta tara si folosesc alt email, asta e mirarea mea! In Ro in fiecare an imi fac cate un cont ca uit mereu datele pana ma intorc acasa si n-am nici o problema dar cand incerc sa mai fac un cont in strainatate pas nu mai merge... laughing

Răspuns utilizator avertizat