| Sρטηģєßטɞ a întrebat:

Am inceput sa ma uit la Naruto de acum ceva timp si am ajuns la episodul 70 ( le-am vizionat online ) si m-am mai uitat si de la episodul 120 - 141 pe Animax, intrebarea e ca daca as trece direct la Naruto Shippuden as pierde multe din prima serie Naruto?

Funda.

Răspuns Câştigător
| MariusDk23 a răspuns:

Da, se leaga amandoua, vor fi multe arcuri in shippuden care au legatura cu primul sezon deci uitate la primul si dupa la shippuden.

7 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Naruto Shippuden este continuarea primei serii Naruto. Dacă treci peste nu vei înţelege anumite episoade din Shippuden.De fapt chiar primul arc din Shippuden, salvarea lui Kazekage are mare legătură cu episoadele la care ai ajuns tu.
Dacă într-adevăr vrei să urmăreşti o serie, urmăreşte-o de la cap şi până la coadă, altfel nu are nici un sens.

| ConducereaLumi a răspuns:

Pai daca ai vazut in general cei important cam da.-.

| Deriol a răspuns:

In prima serie din Naruto daca te uiti pana la episodul cand se termina lupta dintre Naruto si Sasuke in Valley of the End, dupa aceea devine cam plictisitor, numai ai ce vedea foarte interesant decat pe la episoadele 200 si ceva cand Gaara se lupta cu niste tipi.Cam atat. Deci cred ca dupa acel episod ai putea sa treci direct la shippuden.

| pumba875 a răspuns:

Pai,daca sari peste prima serie risti sa pierzi o gramada de detalii si nu mai intelegi nimic dupa aceea. Sfatul meu e sa vizionezi mai intai prima serie, iar de abia mai apoi sa treci la Shippuden (a doua serie).

| gozzila a răspuns:

Rezumatul este ca se antreneaza sa devina mai bun, asa ca poti trece fara griji la Naruto Shippuden

| DeMo4o a răspuns:

Ai pierde destul de multe dupa parerea mea, sunt lucruri foarte interesante si care au si legatura cu naruto shippuden, daca vrei sa vezi episoade poti intra pe forumul special pentru fanii naruto.
http://narutozone-romania.forumulmeu.com/forum

| otaku202 a răspuns:

Pai eu n-am vazut nici jumate' din Naruto si am trecut la Naruto shippuden si nu am avut dificultati gen: despre ce dracu vorbesc aia? sau cine naiba e tipul ala?