| MaryAlexia a întrebat:

Buna,desenez de multa vreme manga si de curand am trecut la desenul digital si ma intrebam daca ma puteti ajuta cu ceva:
1) Ma intreb unde as putea sa imi public munca online? Ceva idei?
2)Sau ar trebui sa contactez o editura? Sunt foarte multumita de arta si povestea e perfecta asa cum e si mi-ar placea sa imi fac publica munca dar imi e frica de plagiaturi sau sa nu imi fie copiata munca (adica ar fi destul de greu, trebuie sa fii aproape la fel de ciudata si nebuna ca mine ca sa poti copia o poveste atat de... ciudata )dar totusi imi e frica.
3)Daca one shot-ul e bun vreau sa imi pot continua munca (sa tinem minte ca vorbim de Romania) oare am vreo sansa?
4)Stiti vreo editura care se ocupa cu asa ceva?
5)A da, oare e vreun impediment daca am doar 16 ani?
6)Autorii de benzi desenate sau manga au viitor in Romania?
7)Cum pot sa devin un autor de benzi desenate? Ce plan ar trebui sa urmez?
Multumesc pentru rabdare!(in caz de ati citit toate intrebarile big grin )

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As putea sa citesc / vad macar o mica parte din munca ta? big grin m-ai facut curios.

| Palpatine a răspuns:

1) - deviantart