| MireeeLa a întrebat:

Buna TPU.Cine imi zice cel mai bun banc sau gluma

12 răspunsuri:
| CrowUp a răspuns:

2 homosexuali au mers la o piscina, intra primul in apa, si il intreaba al 2 lea:
-Ioane Ioane? Sa sar? Cum ii apa?
-Ma Gheorghe, ca p***a!
-Atunci, vin cu c***.

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Soldati de elita la inspectie. Vine generalul, il vede pe unul cu camasa descheiata. Ii da una peste fata si il intreaba:
-Te-a durut?
-Nu, sa traiti!
-De ce?
-Pentru ca sunt soldat de elita!
Generalul merge mai departe si ajunge la unul cu un nasture lipsa. Ii "tranteste" si acestuia o palma si-l intreaba acelasi lucru:
-Te-a durut?
-Nu, sa traiti!
-De ce?
-Pentru ca sunt soldat de elita!
Ii inspecteaza generalul pe toti pana cand da de unul cu "aia" sculata, iesindu-i din pantaloni. Generalul se apropie si o loveste cu sete. Apoi il intreaba pe soldat:
-Te-a durut?
-Nu, sa traiti!
-De ce?
-Pentru ca-i a colegului din spate

-Chelner, puiul pe care tocmai mi l-ai adus nu e bine prajit!
-Dar cum ati dedus asta, domnule? Nici macar nu ati gustat.
-Imi mananca salata!

La farmacie:
Pacient -supozitorele pe care le-am luat ieri nu sunt bune.
Pai de ce?
M-am iritat la limba

Inainte de vacanta invatatoarea ii intreaba pe copii:
- Copii stiti si voi ca in vacanta asta si cu ajutorul parintilor vostri ne va fi zugravita clasa. Poate aveti si ceva idei, sunt curioasa sa le aud.
Ionela: Eu as vrea sa fie roz de jos pana sus si cu perdele violet.
Ancuta: Mie mi-ar placea cu peretii bleu si ferestre albastre.
Bula tot cu mainile pe sus: - Eu, eu d-na invatatoare.
- Bula ai grija ca la director ajungi, stii asta, da?
Bula: Eu m-am gandit ca noi mai alergam prin clasa, mai atingem peretii asa ca un maro ar fi perfect, de la jumatate in sus un crem ca sa fie mai luminoasa, iar la jumatate ii f***m o dunga.
Ajunge Bula la director si este pus sa-si povesteasca ideile: Maro, crem, si la jumatate o dunga.
Directorul: Si cu tavanul cum p*** mea facem?

2 Blonde intr-un lift la care una dintre ele spune:
-Vai draga, ce nesimtiti sunt unii, fac dragoste in lift si miroase a sperma. La care cealalta:
-Ce draga, nu am voie sa ragai?!

Mai multe bancuri: http://www.mioritice.com/banc/7394/#ixzz3nAK1cw2o

Doua muste stau pe un c...t. Una se baseste ingrozitor! Cealalta (scarbita extrem)
- Haide draga, chiar asa, la masa?!

Doua blonde stateau de vorba; una dintre ele o intreaba pe cealalta:
- Draga, tu cand faci dragoste, vorbesti cu sotul tau?
- Da, daca ma suna!

Doua blonde in lift:
-Tu fata! Liftu asta miroase a sperma.
-Taci tu! Am ragait eu.

| Bee123 a răspuns:

Bula si Gigel la examen. Gigel da primul examenul:
-Care este cel mai bun scriitor roman?
-Mihai Eminescu.
-In ce an s-a alipit Transilvania de Romania?
-1918.
-Exista viata pe Marte?
-Nu stiu, inca nu s-a descoperit?
Gigel trece examenul si ii spune si lui Bula sa dea aceleasi raspunsuri:
-Cum te numesti?
-Mihai Eminescu.
-In ce an te-ai nascut?
-1918.
-Ma, tu ai ceva in cap?
-Nu stiu, inca nu s-a descoperit.

Pe strada un om se adreseaza altuia:
-Nu va suparati, caut gara.
-Nu ma supar, cautati-o.

Ce e un baiat inteligent, romantic si aratos?
Un zvon...

Bula se plimba cu taica-sau prin munti. Deodata, taica-sau dispare. Bula, agitat, intreaba:
-Tata, ai cazut in prapastie?
-Daaa.
-Si ai patit ceva?
-Nuuu, se aude din prapastie.
-Dar e adanca prapastia?
-Inca n-am ajuns...

Bula emigreaza, legal, in Australia… Inainte de plecare, Strula il intreaba:
-Ba, ma iei si pe mine in Australia?
-Da nu pot, ma’, ca nu ai pasaport.
-Atunci, pune-ma intr-un sac si trece-ma ilegal!
-Bine ma’, asa facem!
Bula, cu sacul pe umar, ajunge la prima frontiera. Vamesul il intreaba:
-Ce ai acolo, in sac?
-Un clopot! Daca vrei sa vezi, incearca sa dai cu pumnu’!
Vamesul da cu pumnul si Strula zice, din sac:
-Tanga-balanga!
Si trec amandoi…
Apoi, Bula, cu sacul pe umar, ajunge la a doua frontiera. Vamesul il intreaba:
-Ce ai acolo, in sac?
-Un clopot! Daca vrei sa vezi, incearca sa dai cu pumnu!
Vamesul da cu pumnul si Strula zice, din sac:
-Tanga-balanga!
Si trec amandoi…
La a treia frontiera, vamesul il intreaba pe Bula:
-Ce ai acolo, in sac?
-Un clopot! Daca vrei sa vezi, incearca sa dai cu pumnu’!
Vamesul scoate un ciocan si da una, foarte tare, peste sac
La care, Strula urla, din sac:
-Tanga-balanga, mi-ai spart capalanga!

La un bal, se duce unu' la o tipa:
- Papusa, dansezi?
- Da, sigur.
- Pai, atunci lasa-ma pe mine sa stau pe scaun.

I: Cum latra cainii in Ardeal?
R: No, ham!

Trei ardeleni vin cu trenul de la Bucuresti la Cluj. Pe la Ploiesti unul zice:
- Oof!
Pe la Sibiu al doilea zice:
- Oof! Oof!
Pe la Alba-Iulia al treilea zice:
- Oof! Oof! Oof!
Ajung la Cluj si primul zice:
- No, bine c-am ajuns ca, iaca, tat drumul vorbiram numai politica!

Un nebun scria o scrisoare. Un tip vine si il intreaba cui ii scrie scrisoarea. Nebunul zice:
- Mie.
- Si ce scrie in ea?
- Nu stiu, ca inca nu am primit-o!

La spitalul de nebuni, un doctor vede pe unul din pacientii sai cu un ciocan dandu-si peste degete. Curios, il intreaba:
- Simti vreo placere?
- Da, cand dau pe langa.

Asculta:
Doi ardeleni erau in tren. Gheorghe ii zice lu' Vasile:
-Auzi ma, Gheorghe?
-Eee?
-Tu cum crezi ca se zice mai corect, Cluj sau Cluuuuuuuj?
-Ma, eu cred ca Cluuuuuuj!
-Da' de ce?
-Pa' cine draq te grabeste?

sau...

Bula si prietenul lui erau la un hotel cu 100 de etaje. Ei sunt cazati la etajul 100, ultimul apartament. In lift era aglomerat.
Ei merg pe scari. Prietenul sau zice:
-Bula, vreau sa iti zic ceva.
-Nu acum, nu vezi ca urcam scarile?
Dupa 20 de etaje el zice:
-Bula, vreau sa iti zic ceva, urgent!
-Nu acum, urcam!
Tot asa pana ajung la apartament.
-Asa, acum spune ce aveai de spus.
-Bula...am uitat cheile la receptie!

sper sa-ti fi placut
funda?puppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyes
te rooooooooooooog

| MiCuLuTsA a răspuns:

Intrebare:Cum se numeste femeia care stie tot timpul unde ii este barbatul?

raspuns:vaduvabig grin

| Andreea114820 a răspuns:

Bula i-a cerut lu bunica-sa 200 mii imprumut.
-Pana cand?
-Pana nu-ti dau una.

ERA BULA LA SCOALA SI IA DAT PROFESOARA SA FAK 5 PROPOZITII! AJUNGE BULA ACASA SI O INTREABA PA MASA:
-MAMA, ZI SI MIE O PROPOZITIE!
-TACI CA-TI DAU CU TIGAIA-N CAP!
SE DUCE BULA SI SCRIE.
dDUPA AIA SE DUCE LA TA-SU!
-TATA, ZI IS MIE O PROPOZITIE!
TAICA-SU SE UITA LA UN MECI SI ZISE:
-UUAAA UUAAA!
SE DUCE BULA SI SCRIE!
DUPA AIA SE DUCE LA SORA-SA MAI MARE CARE SE UITA LA UN FILM SI ZICE:
-TARZAN IN CHILOTI DE TABLA, TARZAN IN CHILOTI DE TABLA!
SE DUCE BULA SI SCRIE!
SE DUCE LA FRATESU MAI MIC CARE SE JUCA CU NISTE SURUBURI, SI CARE ZICE:
-SURUBELE, PIULITE...
SE DUCE BULA SI SCRIE!
IAR IN FINAL SE DUCE LA SORA-SA MAI MIK CARE SE UITA LA DESENE ANIMATE, SI CARE SPUSE:
-SARI TU PRIMUL, SARI TU PRIMUL!
sE DUCE BULA SI SCRIE!

Bula trebuia sa invete primele 3 litere din alfabet pentru scoala.In ziua aceia Bula nu a invatat si s-a jucat toata ziua.Strula a venit si el afara.
S-:Bula tu ai invatat literele din alfabet?
B-:Nu am stat afara si m-am jucat.
S-:Hai sa ne jucam ca maine te ajut eu sa le spui daca te asculata.
A doua zi invatoarea zise:Bula zi literele din alfabet. Atunci Strula il pisca.
B-:AAA.
Strula spuse:fa ca oaia
B-:BE
S-:mata-i curva.
B-:Ce?

Bula la scoala.Profesoara il intreaba:
-Bula,ce faci cand vaporul pleaca?
-Nu stiu.
-Bula,ce faci cand un om se ineaca?
-Nu stiu.
-Bula,ce faci cand stai la coada?
-Nu stiu.
-bula,ce faci cand doi se bat?
-nu stiu.
bula merge acasa sil intreaba pe tatal sau:
-tata.ce faci cand vaporul pleaca?
-iei batistuta si ii faci la revedere.
-tata,ce faci cand un om se ineaca?
-arunci colacul de salvare sil tragi la mal.
-tata,ce faci cand stai la coada?
-iti astepti randul.
-tata,ce faci cand doi se bat?
-chemi politia.
A doua zi bula merse la scoala si profa il intreaba din nou:
-bula,ce faci cand vaporul pleaca?
-arunci colacul de salvare sil tragi la mal
-bula,ce faci cand un om se ineaca?
-iei batistuta si ii faci la revedere
-bula,ce faci cand stai la coada?
-chemi politia
-bula, ce faci cand doi se bat?
-imi astept randul.

BULA ESTE INTREBAT DE PROFESOR:
-bULA, DACA PE CER SUNT 3 RATE SI TU IMPUSTI UNA CATE PASARI MAI RAMAN?
-nici una.
-De ce?
-Pai daca tragi intr-una celelalte se sperie si fug.
-Bine,raspunsul corect era doua,insa imi place cum gandesti.
-Domnule profesor, permiteti o intrebare?
-Zi, mai Bula.
-Intr-un magazin sunt trei femei : una musca inghetata, alta linge inghetata si ultima suge din inghetata.Care din ele este casatorita?
Sta profu´, se gandeste si zice in cele din urma:
-Aia care suge inghetata.
-Bine,zice Bula, raspunsul corect era aia care are verigheta pe deget, insa imi place cum ganditi.

Vine Bula fericit de la inmormantarea lu soacra´sa, si cand da sa intre in casa, pac, o scandura de la acoperis ii cade in cap, la care Bula, uitandu-se spre cer:
- Ai si ajuns, scarba!

Bula vine de la scoala:
-Tata, am luat 4 la matematica!
Taica-su il bate mar.
A doua zi:
-Tata, am luat 4 la fizica!
Iar o incaseaza Bula.
A treia zi:
-Tata, am luat 10 la muzica!
Bataie din nou.
-Dar am luat 10!
-Dupa ce ca nu inveti, iti mai arde si de cantat

Bula la scoala intr-o clasa de fete,
Profesara anunta ca vor avea inspectie.
Profesoara:
- in caz ca auziti din gura lui Bula o prostie sa fugiti toate din clasa.
La inspectie profesoara intreaba:
- Ce s-a construit la voi in oras copii?
Alinuta:
- La noi in oras s-a construit un magazin, o scoala, o biblioteca.
Miruna:
- La noi in oras s-a construit un hotel
Bula:
- La noi in oras s-a construit un bordel.
Cand aud colegele lui Bula toate fug din clasa.
Bula:
- Hhooo, proastelor, ca inca nu s-a deschis.

| OrochiFan a răspuns:

Mire!? uitate la DClaudiu, aia da faza! big grin

| Varsson a răspuns:

Bula este cu bunica
- Bunica, pot sa iau banul asta de 5 lei
-Nu, ce e pe jos ramane
Apoi gaseste un ban de 10 lei
-Bunica,Bunica,pot lua banul asta?
-Nu Bula,ce e pe jos ramane
Pe urma bunica cade
- Bula ma ridici?
-Nu bunico, ce e pe jos ramane.
Altul
Bula era in armata
Instructorul il intreaba pe Vasile:
-Vasile, ce este patria
-Patria este mama mea
-Bula ce este patria?
-Patria este mama lui vasile

| LoloSkate a răspuns:

Tatal l-a trimis pe Bula la piata, sa ia carnati si branza.I-a dat lui Bula o punga si el a plecat. Ajungand la piata intreaba :
-Aveti carnati? Aveti carnati?, si pentru ca nimeni nu avea, Bula si-a taiat **** si si-a pus-o in punga. Apoi zice :
-Aveti branza? Aveti branza? si pentru ca nimeni nu avea, Bula isi taie fundu si il pune in punga. Merge acasa, lasa punga pe masa, in fata tatalui si merge la dus, cand mama vine sa il sterga cu un prosop intreaba: Bula, unde ti-e **** si curu?
la care Bula raspunde : Mi le-a mancat Tata!
Merge Bula cu mama lui in bucatarie, la care tatal zice :
-Mmm Delicios!
. Sfarsit.
Sper ca ti-a placut. daca nu mai stiu unul :
Un taran avea un cal, si calul era multumit laughing))))) fundita Te implooor!

| crystyanz a răspuns:

O fată l-a vizitat, în Nepal, pe DALAI LAMA şi i-a pus următoarea întrebare:
Mult Stimate Invăţător, vă rog explicaţi-mi :
- Dacă un bărbat se culcă cu mai multe femei, el este văzut ca un gigolo sau ca un fustangiu.
- Dar, dacă o femeie se culcă cu mai mulţi bărbaţi, ea este vazută ca o prostituată, sau ca o femeie uşoară.
- Nu este nedrept?
Dalai Lama ascultă foarte atent şi dă ca răspuns această perlă de înţelepciune milenară:
"Iată fiica mea, gândeşte în următorul fel: dacă o cheie deschide mai multe lacăte, ea este o cheie specială, ceva optim de avut. In schimb, un lacăt care este deschis de mai multe chei diferite, … este ceva foarte prost de avut.

asta-i cel mai genial banc, e bun sa-l spui si prietenilor, asta doar daca au ceva in cap ca sa-l inteleaga.

| crystyanz a răspuns:

O fată l-a vizitat, în Nepal, pe DALAI LAMA şi i-a pus următoarea întrebare:
Mult Stimate Invăţător, vă rog explicaţi-mi :
- Dacă un bărbat se culcă cu mai multe femei, el este văzut ca un gigolo sau ca un fustangiu.
- Dar, dacă o femeie se culcă cu mai mulţi bărbaţi, ea este vazută ca o prostituată, sau ca o femeie uşoară.
- Nu este nedrept?
Dalai Lama ascultă foarte atent şi dă ca răspuns această perlă de înţelepciune milenară:
"Iată fiica mea, gândeşte în următorul fel: dacă o cheie deschide mai multe lacăte, ea este o cheie specială, ceva optim de avut. In schimb, un lacăt care este deschis de mai multe chei diferite, … este ceva foarte prost de avut.

asta-i cel mai genial banc big grin, merge spus si prietenilor, numai daca ii duce capul, ca sa inteleaga bancul din prima.

| Asasina a răspuns:

Buna.Eu cred ca este acesta:Badea Gheorghe se duce pentru prima oara la oras, si aude si el de SIDA.Se intoarce acasa si il intreaba pe Vasile:Ma,tu ai SIDA? dupa catela minute de gandire,Vasile isi spune in gand:ma,daca ii spun ca am,imi cere,daca ii spun ca vam,spune cas om puturos, asa ca Vasile raspunde:Ma eu am putin da mai pe fund asa.laughingeu cred ca este super daca iti place, mi-am facut datoria de loger.pup

| Mary_9577 a răspuns:

Pai ast nu-i de pe net!
Deci se intilnes doi barbati unul zice:
-Am o femeie atit de frumoasa a cistigat concursul MissWorld 2010!
Al doilea zice:
-Asta nu-i nimic, amea seamana cu Maica Domnului!
-Cum asa?!
-Pai uite poza ei!
Acela cind a vazut poza si-a pus miinele in cap si-a zis
-Maica Domnului!
-Vezi, si tu zici la fel!
Nu cersesc funda daca iti place mersi daca nu asta e! Tu hotarasti!