| anonim_4396 a întrebat:

Ce benzi desenate(manga) imi recomandati sa citesc?
Va rog desrieti macar putin!
P.S:Nu am mai citit inainte decat online!
Mersii si binenteles FUNDOI! happy

Răspuns Câştigător
| NOFBD a răspuns:

Pai cam toate manga-urile sunt online...nu cred ca vrei sa cumperi, nici nu cred ca gasesti pe undeva, sau daca gasesti sunt foarte scumpe.
daca vrei sa citesti manga pe engleza uitate pe mangareader.com sau mangafox.com iar daca vrei in romana, www.deseneanimeonline.ro
eu iti recomand sa citesti manga LDK, love in the mask, claymore si tot ce mai gasesti pe DAO-deseneanimeonline.ro
LDK este o serie manga normala si reprezinta povestea de dragoste dintre un baiat si o fata, o manga amuzanta plina de romantism, drama etc
love in the mask este cam acelasi gen de manga ca si LDK dar sunt mult mai multe intamplari, batai, antrenamente, mister, dat este tot normala fara super puteri
claymore este manga animeului cu acelasi nume, il gasesti si pe acela tot pe site, animeul s-a terminat dar manga continua, este vorba despre un fel de luptatoare si luptatori care se lupta cu demoni, daca vezi animeul intelegi mult mai bine, oricum manga este plina de actiune, super puteri, lupte
iar pentru mai multe recomandari de manga engleza si romana, intra pe www.deseneanimeonline.ro si intreaba pe chat sau pune intrebarea la Intrebari si raspunsuri, iti va raspunde ori cineva din echipa, ori fanii

1 răspuns:
| neca a răspuns:

Astea imi plac mie

the anime club (webcomic)
http://gunshowcomic.com/ac/part1/

injustice
(nu cred ca o gasesti online, doar da ca o piratezi)

prequel adventure (webcomic)
http://www.prequeladventure.com/

paranatural (webcomic)
http://paranatural.net/index.php?id=1

sunt prea multe de zis despre ele. da ca as incerca sa le descriu am senzatia ca nu ti-ar placea ce ai citi, asa ca te las sa le incerci singur