| anonim_4396 a întrebat:

Cucu si pupazaaaaaa! buna ziua lume bunaaaaaaaa! sa trecem in viteza la peripetiile mele cu popa la marea cea mare, am ajuns in zona si ne-am cazat la un turc, vechi prieten de-al meu (ne-am cunoscut in razboiul din 877), fiind obosit de la condus am zis ca ar fi bine sa fac putina economie de vedere (sa ma bag la somn) ca n-o fi foc, sotiile noastre au plecat sa se plimbe si am ramas decit eu cu popa, bunul si stimatul meu prieten, cind ma incerca somnul ma trezesc cu lucrarea dracului in camera la mine si nici una nici doua sare linga mine in pat, mai fratii si surorile mele, cum dracu si ce dracu pat era ala ca eu am aterizat jos si popa peste mine in perete laughing tine-te la zbierate si chiraieli din partea spurcatului, cutremuuuuuurrrrrrrr! lumulitzaaaaaaaa fuugitzi, cutremur baaaa! si uite asa a iesit in curte si din curte pe strada, cind m-am dezmeticit eu mai bine, ca si eu am crezut ca e cutremur ca prea s-a zgaltait peretii din cauza popii, am iesit dupa nebunu dracu sa il potolesc si cind colo ce sa vezi? toata curtea si toata strada era plina de turcaleti de ziceai a a inviat Stefan cel Mare, care de care mai speriati, mai panicati, dau cu ochii de gazda noastra si il intreb care-i baiul, ce sa fie prietene, un dusman de pe strazile vecina a bagat sperietura in copii si femei, alerga despuiat ca sheytan si tipa in gura mare nu stiu ce, am mai discutat ce am mai dicutat si dau cu ochii de parascovenia dracului, treci in casa dementule ca te omoara turcii, ce-ai ma prostule? eu i-am avertizat sa iasa afara ca e cutremur si tot pe mine sa ma omoare? ai dracu! nu ma dementule, nu a fost nici-un cutremur si i-am explicat ce si cum, faza tare a fost cind i-a auzit pe turci ca daca il prinde p'ala il beleste, s-a ingalbenit popa si a trecut in odaie, satatea in pat cu mainile la spate, ca un elev sirguincios. N-a trecut 2 zile ca a facut alta mai de pomina, cind a venit de la plaja a intrat in curtea turcilor in slip si papuci, daca asa a vazut el ca se circula la mare? şeytan çıplak, şeytan çıplak tipau turcii si isi bagau nevestele si copii in casa, adica dracul gol, el statea in milocul curtii si ridea ca prostu, ai vazut ma? vezi cum isi feresc turcii femeile de mine? a venit gazda la mine si mi-a zis sa plecam, ma respecta ca pe propiul lui frate dar cu oameni de-astia sa nu mai vin la el. Nu am avut ce face si ne-am cazat la hotel, acolo alta, am ris cu lacrimi de lucratura dracului, nu stiu cum o fi absolvit asta facultatea de teologie ca numai dracii are in cap, se intampla ca la 3 zile dupa ce ne-am cazat la hotel sa se imbete popa, de la atita cit a bagat in el a zis ca are nevoie la w. c., a mers ca tot omul la baie si dintr-odata il aud chiraind si tipand, repedeeeeee, repedeeeeeeee, veniti repede ca inundam aici! cind am sa vad ce se intampla am ramas crucit, mai oamani buni, popa era ud din cap pina-n picioare, statea pe vasul de la w. c. si apa siroaie pe el, sari dracu ba tampitule si opreste apa ca inundam lumea! ma apostorfeaza diliu, ce facuse omu, cind s-a asezat pe vasul de w. c. au uitat sa-si bage si organul inauntru si cind a incpeut oarece treburi s-a umplut de pipi din cap pina-n picioare laughing
-Ce ai ma dementule?
-Sari ma si nu mai sta ca prostu'n usa, nu vezi ca s-a spart conducta, mi-a intrat in burta? si tu Zafiro da telefon la salvare ca m-a taiat rau la burta, mi-a intrat o conducta in ea!
Doamne ce mai plingea, se unisera lacrimile de crocodi cu piplica si s-a format al doilea Gange laughing cind a venit si nevsta-sa (Zafira ) si a vazut scena nu mai putea de ris, a trebuit sa-i dau un pahar de apa ca altfel murea bunatate de femeie, l-am domolit pe nebun si i-am spus ce si cum, sa vezi suparare pe el
- Pai bine ma, frate imi esti tu mie? daca ai vazut ca sunt beat de ce nu ai mers cu mine la w. c.-u?
-Asa cum, i-am zis, nu ai fi vrut sa te sterg la fund? hai sictir!
Vazind popa ca nu are cum sa fie scos basma curata si-a luat o sticla de vin si a mers pe balcon, acolo a adormit. Se scoala pe la 4 dimineata si incepe sa injure si sa blesteme
-Fira-ti ai dracu de nenorociti, vedeti omul la ananghie si obosit si voi nu faceti altceva decit sa va pisati pe el, dara-ar si facear-ar si multe afurisenii pe balcon, cind ma duc sa-l poptolesc ma intreaba
- Hai ba? frumos iti sta tie, te-ai dus in sala de asteptare si pe mine m-ai lasat pe peron, si trenul ala ce mama masii are de nu mai vine? avea o privire de ospiciu, l-am luat cu usurelul pina a vrut sa mearga in camera, cind colo ce sa auzi
-Ba frate, am trait sa o vad si pe-asta, sa bagi paturi in sala de asteptare, frumos, merg sa-l felicit pe seful garii!rolling on the floor
I-am dat o palma dupa ceafa sa-si revina din vis si i-am explicat ca eram la hotel, atita i-a trebuit
-Deci tu te-ai pisat pe mine, ha? si dai cu o sticla spre capul meu, daca am vazut ca nu e de gluma am fugit afara si popa dupa mine, in fuga s-a dezbracat in chiloti si ce prinde in calea lui arunca asupra mea, am coborit in hol si cind ne-au vazut aia de la receptie s-au inchinat, am fugit ce am fugit, am ocolit printre masini si pina la urma am intrat in apa, aici minune dumnezeiasca, cum a intrat nebunul in apa cum s-a linistit.
-Hai ba ca doar am glumit, ce-s prost sa dau eu in tine? acum ce sa zic, daca eu nu-i faceam jocul si nu-l intaritam sa fig si sa-l mai injur nu se enerva asa tare, dar asa imi placea mie, sa-l vad tzafnos, cind am ajuns la hotel alta belea, ne asteaptau gaborii laughing ne-a luat aia la descusut lca ce de ce ne batem, ba un a, ba alta, ca nu e frumos ce facem la care popa le zice
- Sa nu va ganditi la oarece prostii, am jucat septica pe porunci si asa am primit porunca de la nevestele noastre, domnilor militeni, va rog sa ma credeti, pe cuvintul meu de preot! cind au auzit aia ca a zis asta au crezut ca face misto, si unde nu a inceput unul dintre zbiri sa agite un baston de cauciuc in stinga si-n dreapta de a inlemnit popa, nu mai pute scoate un cuvint, pina la urma le-am spus militienilor cum sta treaba si cu o legitimatie de-a lui balcescu (una suta lei ) i-am calmat, si asa am mers in camera de ne-am culcat si noi ca oamenii pina la ora 12, fetele erau la plaja asa ca am stat linistiti ca niste barbati ce eram, am conversat in liniste cu citeva sticle de vin si am purces sa-ia arat popii nudistele, dar asta cu nudistii si cu Zafira cind ne-a prins popa ca-i dadeam cu iaurt pe spinare din cauza ca a stat prea mult la soare.

Weekend placut!thumbs up thumbs up thumbs up

1 răspuns:
| caractere a răspuns:

Trebuia sa rad?