| Biankka a întrebat:

E vorba de fapt nu de o intrebare, ci de o curiozitate:
-cine e cel mai bun prieten al tau?
-caracterizeaza-l in 10 cuvinte
-de ce l-ai ales prieten
-cum v-ati intalnit

Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Andrutzikka a răspuns:

Prietena mea cea mai buna se numeste AndradahappyEste draguta,amuzanta,simpatica,vorbareata,buna la suflet,putin putin de tot rasfatata (cam la fel ca mine), sociabila etc.
Sincer m`am intalnit cu ea de cand am inceput gradinita. happy ne-am intalnit amandoua la poarta gradinitei, ne-am "holbat" putin una la alta si apoi le-am lasat pe mamele noastre si am pornit amandoua, tinandu`ne de mana. Gradinita in care eram inscrisa era cu program prelungit asa ca trebuia sa dorm ei bine, eu dormeam cu Andrada si ne tineam amandoua de mana.Pur si simplu cand veneau doamnele de la gradi sa ne scoale, nu ma sculam pana ce Andrada nu deschidea ochii. A fost si va fi cea mai buna prietena a mea. ♥

5 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Cea mai buna prietena a mea e Dalmina (de la mine de la scoala)
Ea este: draguta, buna la suflet, e mereu vesela...e o prietena cum nu a mai fost.
Am ales-o ca prietena deoarece are acea caldura sufleteasca, e mereu buna cu tine...e sincera tot ce e mai bun pe lumea asta si in plus m-a ajutat cand am trecut printr-o perioada grea pentru mine.
Ne-am intalnit la gradinita cand eu eram mititica printre ceilalti, si ea era mai mare ca mine.
Acum suntem amandoua in clasa. O iubesc ca pe o sora.
O zi buna.

| hideaway a răspuns:

-Cea mai buna prietena a mea este o fata pe care o cunosc inca de la gradinita. Ea se numeste Dalmina.
-Are o caldura sufleteasca ...care te face s-o adori, e graguta ( ma refer la caracter), e haioasa, e buna la suflet, sincera, si nici nu mai stiu eu ce sa zic. E ca un inger. Ingerul meu pazitor.
-Am ales-o ca prietena deoarece m-a ajutat in anumite perioade cand eu eram slaba, eram distrusa. Ea ma incuraja pshihic.
- Ne-am intalnit la gradinita printr-o intamplace...eu am cazut si ea m-a ajutat sa ma ridic. Atunci mi-am dat seama ce fel de om bun e.
Sper ca ti-am lamurit curiozitatea. O zi buna!

| hideaway a răspuns:

Foarte buna intrebarea!
Pa, pa!

| MaDeclarFan a răspuns:

-o fata numita Madalina
-este isteata,rasfatata,orgolioasa,cu coada pe sus(doar putin,asa cum ii sta bine unei fete),super amuzanta,intelegatoare,ambitioasa, intuitiva
-am ales-o pentru ca ma intelege cal mai bine
-la scoala, dar ne-am inteles dupa multi ani

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

-O fata pe nume Dana
-Frumoasa,simpatica,eleganta,stilata,prietenoasa,norocoasa,sentimentala,comica,isteata,ordonata(ea are mai multi prieteni si poate oricand sa-si gaseasca o prietena mai buna dar ea ma ales pe mine si acum suntem de nedespartit)
-Nu l-am ales asta e soarta ca sa ne stim de la gradinita si sa fim nedespartite
-prima si prima data am vazut-o la gradinita,ea a fost singura fata cu care am vorbit prima data.
O iubesc ca pe o sora, nu ne vom despartii niciodata, chiar si la liceu vom da la acelasi profil:*