| DarkStory005 a întrebat:

Hei, eu scriu povesti. de orice fel. Dar in general de groaza. Imi place sa scriu totusi si mult. Adica una din povestile mele nu scapa cu mai putin de 100 de file. Asta cu scris mic. Eu as vrea sa fac si o banda desenata. Nu am mai incercat, dar mi se pare genial. Partea proasta este ca...nu stiu cum sa fac asta. Ma pricep la desen dar nu perfect. Nu cunosc pe nimeni care sa se priceapa la asta, dati-mi o idee. Dar mai ales cum se construieste o Banda Desenata pas cu pas,

Răspuns Câştigător
| fngprs a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa iti stabilesti stilul de banda desenata iti recomand sa faici manga pentru ca se potriveste bine cu povestile horror poti vedea detalii aici (http://www.youtube.com/watch?v=Csbgkb1vhp0) uitete la mai multe videouri apoi trebui sa stabilesti pagianatia adica actiunea cum e inpartita pe pagina
-o banda desenata buna e aia care te tine in suspans cat dai pagina gen termini 2 pagini si in timp ce schimb fila sa fii inca cuprins

1 răspuns:
| Miauti a răspuns:

Www.mangazen.ro au pe site tutoriale in romana.

Bine poti incerca pentru inceput un roman grafic. E mult mai usor.