| Aly2 a întrebat:

Hei! Pentru fanii anime : puteti sa imi recomandati si mie niste anime-uri faine, care chiar merita vazute? happy Ca sa va fie usor, va spun cele pe care le-am vazut eu pana acum : Another, Angel Beats, Amnesia, Anohana, Accel World, Clannad, Code Geass, Death Note, Kuroshitsuji, Naruto si Naruto Shippuuden. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AnonimulxD112 a răspuns:

1. Dragon Ball(Toata seria adica +z +gt). Anime-ul care mi-a schimbat copilaria, si care a avut un soc dramatic in curajul si in orgoliul meu, dupa anime-ul asta mi-am creat un caracter, si acum sunt placut de multe persoane. Sincer, este parerea mea, dar cred ca dbz este mult mai bun decat naruto sau alte prostii, desii recunosc ca anime-ul naruto este excelent si are niste scene la care te poti prapadii de ras, dar tot nu se compara cu dbz.
2.Bleac- Wow, oare pot face o descriere pe masura acestui anime? Incerc. Plin de actiuni, mai si mai interesante cu cat intri mai mult in paine, ca sa ma exprim asa. Desi, ceva enervant, este ca majoritatea inamicilor, au acelasi obiectiv, razbunare, cucerire, iubire etc. Un anime foarte bun pe care-l recomand din toata inima.
4.Bakuman- Hey, poate exagerez ca ii dau locul 4, desii am vazut doar 10 capitole din el. Mai am sa vad inca 15 si apoi trec la Bakuman 2. Dar anime-ul asta m-a surprins foarte placut, atmosfera, chestii care se petrec fara sa te gandesti ca se pot intampla, esecuri la care nici nu te astepti, si urcari impresionante, totul este despre a scrie Manga, dar este excelent anime-ul.
4. Yu Yu Hakusho- Un anime suuuper, care sigur te va face sa plangi in anumite momente si care te v-a lasa cu gura deschisa mustelor cand vei vedea anumite transformari si puterea de care dau dovada acesti copii cand e vorba de iubire sau de cineva drag

7 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Fairy Tail
Dragon Ball
Uta no prince sama
La corda d oro
Bleach
One Piece
Blood-c
Blood+
Numai bine!happy

| ryuu a răspuns:

Salut.
- Bartender
- Sakamichi no Apollon
- Bakuman (3 sez)
- Umineko no Naku Koro ni
- Amagami SS (2 sez)
- Mouretsu Pirates
- Nodame Cantabile (3 sez)
- Planetes
- Rose of Versailles

Vizionare placuta!

| SiLaS a răspuns:

One Piece, FullMetal Alchemist.De dragon ball nu mai zic.

| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

1.Yu Yu Hakusho- cam lung, dar e un clasic superb
2.High school of the dead-horror si ecchi combinate intr-un mod misto
3.To Love-RU-e dragut si amuzant...si ecchi tongue
4. Elfen lied-un pshihologic de nota 11
5. Mirai Nikki-superb!
Nu ti-am dat foarte multe titluri, desi am vazut foarte multe animeuri pana acum. Le-am ales doar pe cele mai bune care chiar merita vazute si care pot zice ca nu o sa regreti ca le-ai urmarit big grin

| Dalyan a răspuns:

Pai:
-07 Ghost;
-Deadman Wonderland;
-Hakuouki;
-Nana/Paradise kiss (sunt frumoase dar este multa suferinta in ele);
-Ouran Hight School Host Club;
-Shiki;
-Soul Eater;
-Yamato Nadeshiko Shichi Henge;
-An no exorcist;
-Code breaker;
-Lovely complex;
-BTOOOM;
-Sword Art Online;
-Zetsuen no Tempest;
-Devil survivo2 the animation;
-Uta no prince sama;
-Hellsing Ultimate;
-Earl and fairy;
-KARNEVAL;
-Itazura na kiss;
Nu sunt toate care zic ca merita vizionate dar eu cu draga inima le-as mai urmari odata. Sper sa iti placa.Vizionare placuta.happy

| Stil a răspuns:

Hey happy
Ce zici de:

Steins; Gate
Fullmetal Alchemist
Gintama
Shingeki no Kyojin
Kanon (2006)
Ookami Kodomo no Ame to Yuki
Sword Art Online
Natsume Yuujinchou
Mushishi
Great Teacher Onizuka
Hellsing
Paradise Kiss
Nana
Kuroko no Basket
Skip beat
Chihayafuru
Higurashi no Naku Koro ni
Durarara!
Toradora!
Shiki
Byousoku 5 Centimeter
Hanasaku Iroha
Ookami to Koushinryou
Kimi ni Todoke
Bokura ga Ita

Am ales diverse genuri. Sper sa fie pe placul tau.
Vizionare placuta happy

| Misaky98 a răspuns:

Incearca Blood-C, Bleach, Kaichou wa maid-sama, Kuroko no basketball pe celelalte le-am vazut si eu si mai am o tona pe care ar trebui sa le vezi.