| yoadeea a întrebat:

Helooooo TPU! stiti vreun anime gen umineko no naku koro ni sau danganronpa? despre niste oameni blocati intr-un loc si unu cate unu mor misterios si ceilalti incearca sa deslusasca misterul mortii. merci!

4 răspunsuri:
| AmanoYuno a răspuns:

Another este asemanator numai ca oamenii nu sunt blocati dar copii dintr-o clasa mor pe capete pentru ca in clasa lor era un fel de fantoma.Nimeni nu stia cine era si daca nu.si dadeau seama si nu o stergeau efectiv(adica ignorau foarte serios)din viata lor mureau pe capete.toata lumea crede ca este o fata din clasa dar nu e ea si mai vine si un nou coleg pe acolo. Sfarsitul este surprinzator.
Higurashi no naku koro ni:un fel de ziua cartitei.O data la 4 episoade personajele mor si in urmatorul sunt toate in viata.Si mor din nou in 2-3 episoade doar ca in alta ordine si in alt mod

| OtakuShoujo a răspuns:

Another este similar descrierii tale. 11Eyes,Gosick, Death Note, Higurashi no Naku Koro ni, Mirai Nikki, Btooom(asta e ceva gen Hunger Games).

| genifar45 a răspuns:

Corpse party happy : este vorba despre niște elevi care au rupt o hârtie în forma de om în bucăți pentru ca fiecare sa o păstreze dar ei imediat se trezesc despărțiti intr-o scoala veche și sunt blocați. apoi încep sa moară unul câte unul.(e șmecher o sa vezi ...eu l-am văzut )