| yoadeea a întrebat:

Helooooooooooooooo TPU! stie cineva un anime gen sukitte ii na eu, kimi ni todoke, kotoura-san? despre o fata ciudata cu care nimeni nu vrea sa fie prieten si un baiat se indragosteste de ea? si descrieri please!

Răspuns Câştigător
| iiiiDevil a răspuns:

Buna, nu prea gasesti anime-uri cu ''o fata ciudata cu care nimeni nu vrea sa fie prieten'', dar voi incerca sa iti dau cateva care se pot incadra cat de cat in cerintele date de tine :
1. Kaichou wa maid-sama; Cred ca ai auzit despre el, este foarte popular si contine romance/comedy/school. Chiar si asa eu iti voi da o mica descriere : Usui ( cel mai popular, frumos, destept, perfect baiat din scoala ) afla ca o colega de-al lui, Misaki, lucreaza intru-un restaurant ca "servitoare" si acesta ii pastreaza secretul, cu conditia sa il lase sa o viziteze. Iar de aici, se indragostesc.
2. Ao haru ride : A fost manga, iar acum s-a facut si un anime, merita sa il vezi. ( Futaba si Kou se placeau de cand erau in generala, dar din cauza unui ''incident'', aceasta a spus ca uraste tot bietii, facandu-l pe Kou sa plece de la scoala aceea si sa isi lase toti prietenii si cunostintele in urma. In primul an de liceu, Kou si Futaba se intalnesc iar...de aici vei vedea)
3. Special A : Frumos si plin decomedie ( Hikari este o eleva buna la toate, cu note foarte mari, frumoasa si draguta...insa singurul care o intrece este Kei, pe care aceasta promite si incearca sa il invinga. )
4. Toradora : Tot comedie si mai putin romantism, dar merita. ( Taiga este o fata foarte violenta si toti se tem de ea, *chiar daca ea de fapt e scunda*, Ryou un baiat de a carui privire oamenii se sperie, astfel ajungand sa aiba doar un prieten. Pentru ca lui Taiga ii placea de prietenul lui Ryou, iar lui Ryou de prietena lui Taiga, acestia se decid sa se ajute reciproc, dar pe parcurs se indragostesc unul de altul )
5. Tonari no kaibutsu-kun : Il recomand, comedie si romantism, iar Haru e pur si simplu...perfect. ( Shizuku este o fata cam ciudata si foarte silitoare, intr-o zi colegul ei Haru lipseste de la scoala din cauza unei batai in care intrase, iar aceasta ii aduce tema. Din clipa aceea Haru isi va petrece majoritatea timpului cu ea. Se va indragostii de ea, ea il respinge, apoi ea il place si tot asa.
6. Bokura ga ita : E minunat, mie una mi-a placut foarte mult. ( O fata se muta la o scoala noua, unde il cunoaste pe Yano, de care se indragosteste si formeaza un cuplu. De aici vei vedea tu ce se intampla).
7. Kamisama Hajimemashita : Sa te uiti daca nu ai facut-o deja ( Nanami, o eleva de 17 ani, ramane fara casa din cauza datoriilor tatalui ei. Dupa ce salveaza un barbat misterios de un catel ( el se temea de caini), acesta ii da casa lui. Ceea ce nu stia Nanami era ca de fapt casa era un templu, iar barbatul misterios un zeu. Ea va fi nevoita sa fie zeita, avandu-l ca servitor pe Tomoe, de care se indragosteste.)
8. Another : Genial anime-ul, mie mi-a placut mult. ( Nu e romance, ci mai degraba horror si are niste scene mai...sangeroase. Oricum, este vorba despre un baiat care se muta intr-o scoala noua, iar in clasa in care el ajunge era o fata ciudata cu un petic pe ochi care statea singura si pe care toti o ignorau. Practic, se prefaceau ca ea nu exista...el se imprieteneste cu ea si afla despre ''blestem''. Daca vrei sa aflii mai multe, il poti urmarii)
Alte anime-uri frumoase, care merita vazute ar mai fi si :
- Amagami SS
- Inu x Boku SS
- Ouran Host High School
- Vampire Karin
- Golden Time
- Sword art online
- Accel word
- Sakurasou no Pet na kanajo
- Tomodachi ga sukunai
- Itazuka na kiss
Si daca vrei si o manga, ar trebui sa citesti LD-K, e absolut minunata, preferata mea. ( Despre o fata care incearca sa ii faca prietenei ei ''lipeala'' cu un baiat foarte popular, dar mai apoi va ajunge sa locuiasca ea cu el si sa se indragosteasca de el)
Sper ca te-am ajutat, chiar daca nu sunt toate pe tema '' fata ciudata fara prieteni'' ca Sukitte ii na eu, ti-am dat cateva care sa se asemene cat de cat si care sper sa iti placa. Pana la urma fiecare anime e unic in felul lui!

1 răspuns:
| ChalkOutline a răspuns:

Incearca Tonari no Kaibutsu-kun, Bokura ga ita, Ao Haru Ride, Sola, H2O: Footprints in the Sand.
Descrieri...cauta pe yt un amv.