| parku a întrebat:

Imi puteti spune legenda lui blody mary?
pls funda pentru cea care ma ingrozit cel mai tare ( ma sperii fff greu )

5 răspunsuri:
| TMI85 a răspuns:

E o lrgenda aiurea, aparuta cred ca din joaca mai mult:)iar filmul nu e cine stie ce, iute trailer-ul:http://www.cinemarx.ro/......51919.html

| LoL a răspuns:

Sunt mai multe legende insa cea mai credibila este asta: mai demult o fata pe nume Mary a ramas insarcinata cu unnobil. Insa el nu a vrut sa recuboasca copilul. Iar judecatorul satului a condamnato la o moarte violenta:fiecare om din sat sa o raneasca tare cu cutitul. Si inainte sa moara i s a pus in fata o oglinda ca sa vada cat de desfigurata este. Si inainte de a si da ultima suflare a pus un blestem asupra orasului. Se spune ca daca ii rostesti de 3 ori numele intr-o camera intunecata cu o oglinda ea te va lua cu ea in oglinda. Eu stiam ca te ia cu ea in oglinda pentru a o ajuta sa se razbune pe cei care nu cred in ea. Mie mi se pare cea mai ''rationala'' legenda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bloody Mary e un demon care iti apare in oglinda daca ii rostesti numele de 3 ori intr-o oglinda intr-o camera intunecata cu 3 lumanari aprinse. O alta legenda spune ca daca ii rostesti numele de 3 sau de mai multe ori intr-o oglinda ea va aparea in spatele tau si te va ucide intr-un mod violent, cum ar fi: taierea fetei, scosul ochilor sau te va lua cu ea in oglinda. Un ritual mai zice ca daca la 12 noaptea ii rostesti numele de 12 ori in fata unei oglinzi aceasta va aparea si iti va arata viitorul cu copii si familie. O poveste mai spune ca fetele tinere trebuie sa urce scarile cu spatele intr-o casa veche tinand in mana dreapta o lumanare si in mana stanga o oglinda si sa spuna Bloody Mary. In spatele tau in oglinda iti va aparea viitorul sot sau in cazul rau craniul mortii care iti spune ca vei muri inainte sa ta casatoresti. Funda?

| Georgeasd a răspuns:

Legenda spune ca era o gagik pe nune Mary care a murit :violat,strangulata, spanzurata, creca sia taiat venele dupa si sia bagat ungia in gat de ciuda ca era asa de urata ca nu se uita nici draq la ea si daca ii rostesti numele de 3 ori iti baga o bucata in mecla ori iti reteaza jugulara (da tu sa nu fii prost si sa umbli cu jugulara lu tine ) ori te face asa de urata ca ea sa nu te mai placa nici un baiat!