| ConducereaLumi a întrebat:

Neji vs shikamaru? care castiga

11 răspunsuri:
| SooJin a răspuns:

Nu ma dau in vant dupa anime-ul Naruto, desi cand nu am ce sa fac ma uit la el laughing Dupa parerea mea cred ca o sa castige Shikamaru pentru ca are tehnica umbrelor si mereu se gandeste la o tactica pentru a invince adverdarul big grin

| єχcєєℓ a răspuns:

Dacă ar fi s-o luăm logic Shikamaru va câștiga pentru că Neji moare în mangahee hee
Chiar și așa Shikamaru se descurcă cu el.

| ConducereaLumi explică:

6 voturi pentru shikamaru si unu' pentru neji laughing

| Deriol a răspuns:

Shikamaru are o analiza mult mai avansata in lupta decat Neji, cu toate ca Neji este Jounin iar Shikamaru este Chunin tot Shikamaru are mai multa experienta in lupte si este un foarte bun Strateg, Neji poate sa lupte doar Corp la Corp iar tehnica Strangularea Umbrei a lui Shikamaru este tot mai puternica pe masura ce adversarul este mai aproape, cu toate astea depinde si cine ataca primul si cine gandeste mai rapid. Dupa parerea mea Shikamaru ar castiga.

| UnVis a răspuns:

Eu as zice Shikamaru, no fi avand cel mai bun stil de lupta sau tehnici, dar cunoaste cat de cat miscarile lui Neji. Shikamaru e un foarte bun strateg si-l poate sa-l invinga pe Neji.
Asta e parerea mea happy

| bcalex96 a răspuns:

Pai sa facem o comparatie Shikamaru e destept dupa cum ai vazut analizeaza adversarul si isi face o strategie despre batalie dar si daca te printe cu tehnica umbrelor nu prea mai poti scapa Neji are byakugan ceea ce il ajuta mult in batalie stie taijutsu mai bine ca Shikamaru. Dupa parerea mea Neji

| pumba875 a răspuns:

Amandoi au sanse egale de castig.Dar totusi, eu as zice ca mai degraba ar castiga Neji.In primul rand pentru ca are Byakugan cu care il poate depista pe Shikamaru indiferent unde s-ar ascunde acesta, iar in al doilea rand pentru ca foloseste stilul de lupta Jyuuken care este un stil de lupta extrem de puternic si periculos.E drep ca si Shikamaru ar avea cateva sanse de castig, dar destul de slabe.

| tudord95 a răspuns:

Shikamaru, deoarece Nejia are stiulul de lupta de apropiere(corp la corp) si Shikamaru il poate prinde usor!

| sebypetrescu921 a răspuns:

Neji are forta..Shikamaru e destept..Parerea mea este ca Shikamaru o sa castige in duelul asta.

| AnimeBoy45 a răspuns:

Shikamaru castiga

| Ilarionus a răspuns:

Abilitati
neji este un ninja exceptional cu abilitati bune cum ai fi byakugan care vedea punctele slabe ale corpului sau 64 palms care dupa un asemenea atac ramai cu forte putina chakra.
shikamaru este foarte bun mai ales ca este cel mai inteligent ninja si are tehnica umbrelor,. eu inclin mai mult spre neji pentru ca pana ce shikamaru ar da un atac ar fi ramas fara chakra.asta e parerea mea