| akio a întrebat:

Sal TPU
Stit voi cumva de unde vine faza de pe internet cu "le me" si din astea folosite in rage comics sau pe 9gag?

Eu am o mica banuiala dar vreau sa stiu daca e adevarata.
Banuiala este ca: in pokemon fire red/leaf green, poti vorbi cu cineva care spune "I am le waiter", de acolo a inceput totul?

2 răspunsuri:
| iJustHaveFun a răspuns:

Sincer eu sunt de aceeasi parere si am mai auzit persoane spunand acelasi lucru. Nu iti pot spune sigur, am acelasi dubiu, dar cred ca asta este sursa big grin

| adiPc a răspuns:

Salut. eu stiu rage comicsurile de cand au aparut adica 2007-2008. erau facute pe siteul 4chan dupa aia au aparut si pe alte siteuri. faza cu "le" a aparut cand un canadian a postat un rage comic pe 4chan. in canada se vorbeste si franceza si engleza astfel el a combinat franceza adica "le" cu cuvintele in engleza. "le" de mult ori inlocuieste cuvantul "the".