| RosuCosmin a întrebat:

Imi puteti spune pe scurt tot ce s-a intamplat mai interesant in Naruto Sezonul 1? Am nevoie repede.!

Răspuns Câştigător
| Cristyna2000 a răspuns:

In animeul Naruto actiunea se intampla personajului numit ca titlu. El n-a avut parinti deoarece in ziua in care s-a nascut Noua cozi a dat navala in sat. Cand a luat examenul, a fost repartizat in echipa cu Sasuke Uchiha si Haruno Sakura, indrumati de Kakashi.
Kakashi decide sa ii inscrie la un examen chunin ca echipa lor sa aiba un grad mai inalt in lumea ninja.
Naruto impreuna cu Sasuke trec de prima si a doua parte cu bine, dar din cauza primejdiilor decid amandoi ca ar fi bine sa aiba mentori. Naruto a dat de Jiraiya, unul dintre legendarii Sannini, si Sasuke s-a antrenat cu Kakashi. Jiraiya l-a invatat pe Naruto cum sa isi tina cat de cat partea sa cu cozi(la inceput, al patrulea hokage a sigilat bestia in Naruto) si Rasengan.
Cand a venit si a treia parte din examen, Naruto s-a confruntat cu Neji si Sasuke, cu Gaara.
Naruto si-a invins adversarul si a trecut examenul, dar au aparut mici turbulente la Sasuke. Gaara avea si el o bestie, dar el nu putea s-o controleze. Naruto l-a oprit pe Gaara din devastarea satului, care era planuita de Orochimaru, dusmanul satului.
Sasuke gandindu-se ca Naruto e mai puternic decat el, doreste sa dispara din peisaj si sa se antreneze cu Orochimaru.
Al cincilea hokage trimite o echipa de recuperare pentru a-l aduce inapoi pe Sasuke, dar nu reuseste.
Naruto se confrunta cu Sasuke, dar pierde.De atunci echipa 7 s-a destramat din cauza lui Sasuke.
De-a lungul povestii Naruto si cu Gaara se imprietenesc, si restul e istorie in Naruto Shippudden.

1 răspuns:
| ryuu a răspuns:

Daca vrei sa afli ce se intampla, sfatul meu este sa urmaresti si sa vezi cu ochii tai ce se intampla. Nu din povestirile altora.