| laurentiu80 a întrebat:

A ajuns Colindatul un mod de cersetorie? Intreb pentru ca rromii care veneau cu cerutul. acum umbla cu colindatul! in ceilalti ani, veneau foarte multi copii cu colindatul, acum numai rromii ...De ce oare?

1 răspuns:
| Urzi23 a răspuns:

Foarte simplu. Baia de singe (uciderea pruncilor prin avort ) in Romania cam 19 mil in 22 de ani.Am facut o socoteala ca se pot umple peste 300 de vagoane de tren, cu copii Romaniei avortati.Tu cine ai vrea sa mai vina cu colindul? deoarece copii Romaniei sunt arsi in crematorii sau aruncati la gunoi in pungi de plastic.
In istoria noastra nu vei gasi asa ceva