| anonim_4396 a întrebat:

A fost cineva in Germania? cum a fost? ce v-a placut cel mai mult? cum e tara? dar limba?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am auzit ca e cea mai curata tara din lume nu vezi gunoaie pe drum totul e ordenat si lumea e civilizata.

| ImmortalQueen a răspuns:

Iceman are dreptate, chiar asa e.Am fost vara trecuta in Munchen[Bavaria].A fost super, lumea este foarte de treaba, nu vezi ca la noi in Romania, cersetori, rromi, oameni din astia.
De vizitat am vizitat mai multe, mie mi-a placut Primaria Noua[e bestiala, pare un castel], muzeul teatrului german : sunt multe lucruri interesante acolo.Rezervatia sau parcul cu caprioare,Piata Maria, Statuia Bavaria, Turnul olimpia.sunt multe.Iar limba este grea dar frumoasa, o data ce o inveti totul e ok. Sper ca ai inteles ceva din ce am zishee hee. Bye :*

| TheCritic a răspuns:

Buna! Eu am mers in Germania de foarte multe ori.Am vizitat multe locuri,si de fiecare data cand mergeam cu masina la tatal meu, in Olanda, schimbam traseul si vizitam ceva.Chiar imi place tara asta.E foarte curata, una dintre cele mai curate pe care le-am vazut, oamenii reci dar totusi primitori si nu am decat cuvinte de lauda pentru germani. Discriminarea nu exista aproape deloc si asta e un lucru care trebuie apreciat la germani.Sunt oameni civilizati si sunt foarte multe de vizitat.Ca peisaje, trebuie sa iti iei aparatul foto la tine...Amazing! De la gradinita am facut germana si apoi din clasa a 2-a am mers la scoala germana asa ca ...germana mi se pare o limba usoara, desi nu este chiar asabig grin Cel mai mult imi plac peisajele si mai ales apusul sau plimbarile pe un lac, de muntehappy