| anonim_4396 a întrebat:

A fost cineva sa vada un film la Afi palace cotroceni? Daca da, cine a vazut un film in 3D iMax ca vreau sa vad daca este mai bun sau mai prost decat 3D-ul normal din plazza la movieplex? este adevarat ca 3D-ul imax se vede mai in ceata si cand iesi de la film te doare capul? daca nu-i bine sa ma corectati

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna,
Nu este adevarat, cel putin pe mine nu m-a durut nimic si vedeam perfect! Da eu am fost pe 1 decembrie la Afi Palace Cotroceni la filmul : Sa ploua cu chiftele care este 3D, a fost foarte frumos!
Eu ti-l recomand uite si situ-l lor aici: http://www.aficotroceni.ro/
Numai bine!

5 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Daca esti atent la film nu mai te doare capul.

| Pho3nix a răspuns:

@noulgeorgeexapc2009

Din pacate n-am vazut filmul la IMAX 3D.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ma refeream la 3D imax nu 3D-ul ca si la plazza si ai mancat un sta adica STA sa ploua cu chiftelebig grin si stiu siteul dar oricum mersi for all

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pho3nix daca ai vazut film in 3D imax zi-mi cum ai facut ce ai simtit dupa film si cum se vedea pls mersi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut. Si eu am fost la IMAX. Avatar si Alice in tara minunilor.
La ambele filme m-a cam durut capul, subtitrarea nu puteam s-o urmaresc ca ma lua cu ameteala, etc.
DAR: la avatar mi-au dat aia ochelari foarte mari. Imi simteam ochii foarte obositi. Am dat vina pe marimea ochelarilor.
La alice in tara minunilor am cerut ochelari mici. Si tot la fel.

Cand erau scene lente(actorii se miscau incet), se vedea incredibil. Cand actorii se miscau repede, se vedea sacadat si ma lua cu durerea de cap.
Intr-adevar, cand actorii se miscau incet sau stateau pe loc, imaginea era de un 3d ireal.

Per total, IMAX e un moft. Unul foarte foarte scump.
Am dat 24 lei pe bilet si nu am avut curaj sa ma ating de barul lor decat pentru un suc(9 lei 0. 5 coca cola wtf?!).

Iti recomand totusi sa vezi filmul Avatar in IMAX. Nu iti recomand sa te duci prea des si nici la orice film.
Alice in tara minunilor in imax 3d nu merita.