| KillMePlease a întrebat:

Ai renunta la viata ta pentru a salva viata altei persoane?

44 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu cred că mama ar accepta să îmi dau viaţa pentru ea. Şi-ar petrece restul vieţii cu inima tristă pentru că m-a pierdut ca ea să trăiască.
Ăştia care spun că şi-ar da viaţa pentru iubit/ă, vă gândiţi că peste un timp o să vă uite? Nu o să trăiască tot restul vieţii trişti pentru că v-aţi sacrificat viaţa pentru viaţa lor. Peste un timp o să se îndrăgostească de altcineva şi încetul cu încetul o să uite de gestul vostru. Dar, o mamă care şi-a pierdut copilul? Rămâne cu un gol imens în inimă tot restul vieţii sale şi nici nu o să facă alt copil ca să îşi reia viaţa de la capăt.

| OldSoul a răspuns:

Depinde viata cui sa o salvez, nu as renunta la viata mea sa imi salvez dusmanul...

| AirănMeidăn a răspuns:

nu, in momentul de fata chiar nu
poate daca as avea o viata mai naspa sau as fi foarte batrana

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Probabil că da.

| KillMePlease explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Probabil...sad :-

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu, am spus greșit. Elimin acel "probabil"
Da, aș renunța

| KillMePlease explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Probabil ca da, dar nu pentru orice persoana, nu?

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru KillMePlease):

Exact!

| RareşTPUro a răspuns:

Depinde de cine este.

Răspuns utilizator avertizat
| LaughingKarima a răspuns:

Dap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi un om inteligent care are multe chestii marete de facut cu viata lui m-as mai gandi. Daca e un om obisnuit nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce persoana. Dar probabil as cauta o solutie ca sa trăim amândouă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cineva din familie da as renunta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au fost multi oameni care au murit incercand sa ii salveze pe altii, probabil nu s au gandit inainte ca isi pun propria viata in pericol.
pe mine ma uimit mama aceea din muntenegru care a murit dupa ce s-a pus in fata fiicei ei pentru a nu fi strivita de o piatra
cred ca aproape orice mama ar face la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viața mea e la fel de importantă ca și a celorlalți de aceea nu ar avea niciun rost să fac asta.

| doreal a răspuns:

Da. Si e ciudat ca as face-o in orice moment, pentru oricine. Chiar daca imi e coleg, parinte, bunic, cunostinte, sau total straini. Si cei cu care m-am certat.

| Anonima0000000000 a răspuns:

Da,doar pentru fratele meu:3

Răspuns utilizator avertizat
| SERIALS a răspuns:

Depinde de persoana data, si depinde de comportamentul meu, daca as fi in depresie si as putea salva viata unei fiinte dragi - atunci da!

| Scintilla a răspuns:

Este o intrebare foarte grea la care sincera sa fiu nu stiu raspunsul.

| JustiNkov a răspuns:

Depinde cine e, daca e un strain, nu.
Pentru ca daca ar fi sa fie invers,
mi-ar intoarce spatele.
Daca ar avea nevoie.
S-ar ruga de mine sa o fac,
Daca la-s ruga eu, ar da cu parul'.
Deci in concluzie. daca ar fi parintii mei, da!

| Coquineagra a răspuns:

Da.
ori pentru o persoana la care chiar tin cu adevarat, ori pentru un strain.
una din doua, depinde de etapa vietii in care ma aflu.

| ionutaka47 a răspuns:

Nu

| KillMePlease explică (pentru ionutaka47):

Nici macar pentru parintii tai?

| ionutaka47 a răspuns (pentru KillMePlease):

laughing nu stiu

| KillMePlease explică (pentru ionutaka47):

Ce mult ii iubesti...laughing

| ionutaka47 a răspuns (pentru KillMePlease):

Apai ma cert cu mama in fiecare zi laughing) dar tin la ea totusi

| KillMePlease explică (pentru ionutaka47):

Eu nu prea am cum sa ma cert cu mama...rolling eyes

| miyaS a răspuns:

Depinde cine sunt aceste 3 persoane pe care le pot salva cu viata mea. In viata e bine sa fi zgarcit, crede-ma.