| SooSang a întrebat:

Algebra la ce ne ajuta?

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Algebra te ajuta in viata de zi cu zi, dar sunt si multe lucruri care nu sunt deloc logice si care nu ajuta la nimic.

| Ana a răspuns:

N-avem ce sa facem, trebuie sa invatam si algebra, dar cred ca geometria este cea care nu ne ajuta mai deloc, algebra mai merge cat de cat.

| DeeDee28 a răspuns:

Rezolvand probleme ne punem creierul la munca...si daca rezolvam cat mai multe probleme vom sti sa ne descurcam mai bine in viata deoarece creierul nostru facand probleme, face exercitii.deci, ne imbogatim memoriawinking

| deea_1980 a răspuns:

Eu ma gandeam ca geometria nu o sa ne ajute, dar algebra este foarte folositoare.Stii sa aduni, sa scazi, sa inmultesti, etc., procente si multe alte lucruri folositoare.

| versavia a răspuns:

Ne toceste creerii.

| emasweetgirl a răspuns:

Aceeasi intrebare o aveam si eu pentru geometriehee hee
Nu stiuthinking
poate sa ne bage mai in ceata pe noithinking
oricum in viata nu ne intreaba nimeni pe strada despre algebra sh geometriehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stim sa calculam?
Cand mergem intr'un mall si vedem 20% reducere sa stim exact cat inseamna 20% reducere pentru x produs care costa 40 lei.