| Prajiturica_6436 a întrebat:

Am 12 ani si 5 luni si numai 1, 50 metri...cat as mai putea creste in inaltime si pana la ce varsta?

6 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Eu la 14 ani aveam 1, 50 laughing. Deci... Stai linistita ca vei mai creste pana pe la 18 ani. happy

| Chocolate a răspuns:

Vei mai creste! in clasa a5a aveam 1. 50 si in a6a m-am trezit cu 1. 62big grin, mai este timp crede-ma.

| ralucaralu a răspuns:

Eu am 1. 61 si am 14 ani.stai linistita ca vei creste.nu iti fa problemele astea acum.

| adelutza_9680 a răspuns:

Vei creste pana la varsta de 18-19 ani ai tot timpul din lume sa cresti.Nu iti mai fa probleme, intre timp daca vrei neaparat sa mai cresti, ai putea practica un sport(basket). Eu am practicat si in 2 ani am crescut f.mult in inaltime.

| anonim24 a răspuns:

Ai sa cresti pana la varsta de 19 ani-20 ani. Dar de exemplu daca faci sport cum ar fi baschet, ai posibilitatea sa cresti mai mult decat daca nu ai face. Apoi daca parintii tai nu sunt inalti exista probabilitatea sa nu cresti foarte inalta.Se zice ca un om creste un cm in fiecare 4-5 cm daca nu ai menstruatie inca, iar dupa 2-3 cm, depinde de fiecare om.Eu de exemplu am 23 ani si 155 cm pentru ca mama mea e mai mica de inaltime dar tatal meu este inalt la fel si sora si fratele meu care au 170 cm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raluca o sa mai cresti in mod sigur cel putn 10 cm, cam pe la 14 ani ai sa cresti mult intr-un an.