| labus a întrebat:

Am 12 ani si am 1.63 cm, oare pot ajunge la inaltimea de 1.85 - 1.88 cm?
Tata are 1.81 cm si mama are 1.61 cm
FUNDA!

2 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

@cristina : si mama are tot 1, 60, tata 1,80 si ce crezi, si eu am aproape 1, 80.

Apuca-te de baschet sau volei,sporturi care necesita intinderea mainilor si picioarelor,si automat si a coloanei care,in timp, va creste si asa poate vei ajunge la 1, 80, dar asta in vreo 2-3 ani de antrenamente.
Trebuie sa ai rabdare, nu poti la doar 12 ani sa ai 2m., mai asteapta, pe la 15-16; corpul se dezvolta treptat, nu intr-un singur an :p

| crisina a răspuns:

Sati spun singer cred ca inaltimea maxima la care ai sanse sa ajungi asta doar la 1, 80cm.mamika e josuta si tata inalt.si toatea astea sau amestikat si tu vei fi mijlocie