| NiCoL♥ a întrebat:

Am auzit ca daca esti mare si ai probleme cu vederea si porti ochelari nu te mai vindeci ramai cu ocelarii si daca esti mic si porti ochelari te vindeci.pana la ce varsta te vindeci? ex: daca ai 12 ani si incepi sa porti ochelari te mai vindeci?

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Depinde de afectiunea oculara pe care o ai. Miopia, de exemplu, nu se vindeca niciodata, dimpotriva, la copil cresc dioptriile pe masura ce creste si el, intrucat creste ochiul.

soothe
| soothe a răspuns:

Pana pe la 18-20 de ani ochiul mai creste puuuutin si anumite deficiente se pot corecta purtand ochelari.

| darkstar a răspuns:

Eu port ochelari de 4 ani si miopia nu s-a vindecat... dimpotriva x-(