| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit de preoti care "deschid cartea" si le poate vedea oamenilor viata, viitorul.Stie cineva cam despre ce carte e vorba?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Este vorba din cate stiu de carti bisericesti. Unii folosesc anumite pravile, de altii am auzit ca folosesc Cazania. Nu prea stiu cu ce se mananca, dar in general sunt carti bisericesti foarte vechi.

4 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pune mana deschide si citeste cat mai multe carti si nu mai crede aiurelile astea ca sunt numai vrajeli pentru naivi, deschideti mintea nu o lasa incuiata.

| Happyness a răspuns:

Da stiu ca si matusa mea i`a facut lu vara` mea asa... te duci la preot si`i zici sa-ti deschida cartea, sunt unii care nu fac asa ceva ca zic ca e o prostie. dar e cam adevarata faza iti citesc asa ce se va intampla in mare parte happy

| カルメン a răspuns:

Si eu am auzit de chestia asta si am auzit ca e pe bune...adica o ruda foarte indepartata s-a dus la preot si l-a rugat sa deschida cartea dar acesta nu a vrut, a zis ca este un mare pacata sa faci asta(dar nu prea am crezut ca mi-a zis o vara si evident nu prea imi vine a crede). dar nu stiu dupa parerea mea nu cred ca exista pentru asa ceva pentru ca numai Dumnezeu stie care este viitorul nostru si ce se intampla cun noi.asta e parerea meabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

,, Palavrageli si aiureli pe care altii scot bani``.