| anonim_4396 a întrebat:

Am băut o cutie de bere Timișoreana.
La cat timp dupa acesta voi putea conduce din nou?
In cat timp se elimina?
Mulțunesc!

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După 3-4 ore, pentru siguranță.

| Wr3nch a răspuns:

In teorie 2 ore dar depinde si de corpul tau.

https://a1.ro/......45671.html

Răspuns utilizator avertizat
| MihaiSpeedster a răspuns:

La cat timp Poti conduce din nou? Depinde câtă amendă ești dispus să plătești. Sau Doamne ferește, cât bulău ești dispus să faci.
În cât timp se elimină? Depinde cât și ce ai mâncat înainte, și cât de des execuți după bere cuplajul hidratare-pij… Înțelegi tu.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Uite asta da sofer constient, altii s-ar fi suit inapoi la volan dupa 10 minute laughing)

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Dupa intrebare pari copil incepator deci ar fi bine sa tragi un pui de somn sau sa stai vreo 2 ore si sa mananci ceva.

| Gabriel010 a răspuns:

Berea de obicei ramane mai mult timp in organism decat alte bauturi, cu toate ca e mai "slaba"
Depinde de organismul tau, dar in cel mai rau caz, in maxim 24 ore e eliminata complet, si poti conduce.
Un user ti-a spus 2 ore. 2 ore doar in conditiile in care organismul tau elimina repede, dar cum nu stii functionalitatea organismului, nefacand probe, eu nu iti recomand sa conduci dupa 2 ore. In conditii medii, cam 6-12 ore. Dar maine pe vremea asta poti linistit sa conduci.