| EllaLemonade a întrebat:

Am dat un test la mate si eu am luat nota 9 cea mai mare din clasa, acum toti colegii/colegele nu mai vorbesc cu mine si sunt suparati/suparate

Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Gelozia gabriela, gelozia e de vină! N'ai ce să faci, decât să'i ignori şi tu pe ei. Oricum, nu ai nevoie de astfel de persoane în preajma ta.
Succes!

| Rockart a răspuns:

Bună! Fii mândră şi nu îi băga în seama.Sunt geloşi, vor să te facă să scazi la învăţătură, iar eu spun că mai importantă e media ta decât faptul că sunt mucoşii aia supăraţi.

| aliceinchains a răspuns:

Daca ai luat cea mai mare nota din clasa ta, ar trebui sa fii mandra, ca ai invatat si ai luat cea mai buna nota. Aia nu vorbesc cu tine pentru ca sunt invidiosi, nu-ti sunt prieteni. Ar trebui sa-ti gasesti altii.

| Bunicul62 a răspuns:

Fata mosului ce sa zic bravo tie si ferice de parintii tai ca au un copil bun.eu stiu asa "daca te lupti cu porcul te murdaresti iar lui ii place" asa ca nu te amesteca in tarita lor sa devii asemeni lor ei zic in gura mare ca cititul dauneaza grav sanatatii.Te amesteci cu ei vei fi asemeni lor, Ei sunt niste primitivi le mai trebuie maciuca in mina si blana de oaie pe ei dar musai de firma.Ii lasi balta ca nu ii poti da dupa tine si le trece lor