| anonim_4396 a întrebat:

Am doua intrebari random, care nu au vreo legatura:

1. Care este cea mai evoluata țară din punct de vedere social si economic in care se poate trai? (Cu un nivel de trai foarte bun)

2. In afara de engleza, ce alta limba mi-ati mai recomanda sa o invat?
O limba pe care v-ar placea sa o invatati.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. care sa fie... tarile nordice Suedia, Norvegia, Finlanda, Olanda, Danemarca

| CostinAlamariu a răspuns:

1. As zice o țară nordică. Probabil Danemarca sau Norvegia.

2. Mie unul mi-ar placea sa invat greaca, latina, poate chiar si finlandeza (mi se pare o limba interesanta).

| CIaudiu a răspuns:

1. Peste tot se poate trai. Problema este de supravietuire. Dupa parerea mea cea mai dezvoltata tara din punct de vedere economic si social este Germania.
2. Pai daca vrei sa te muti in Germania, atunci germana. In rest, orice este total optional.

| DonEduardo a răspuns:

Depinde ce intelegi prin nivel de trai bun. Alta limba pe care sa o inveti, franceza.

| NuImiSuspendaContulPls a răspuns:

1. Norvegia.
2. Lb spaniola ori lb franceza.