| anonim_4396 a întrebat:

Am facut scoala de soferi pe masina cu cutie manuala de viteze si acum vreau sa imi cumpar una cu cutie automata.Imi trebuie permis special pentru ea? Eu am citit ca daca ai facut scoala cu cutie automata nu poti sa conduci cu cutie manuala. ma gandeam ca poate fi si invers. raspundeti-mi si mie va rog!happy

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu trebuie decat sa te obisnuiesti tu cu diferenta.Categoriile se acorda in functie de capacitate, numar de locuri, tractare remorca, etc si nu face nici o referire la tipul de cutie.

2 răspunsuri:
| Cosmotel a răspuns:

Am mai auzit una laughing)
nu are treaba cutia. si nici combustibilul folosit daca te intrebi tongue

| djluci a răspuns:

Nu exista asa ceva happy