| MandyMaya a întrebat:

Am inteles ca exista un fel de pasta speciala pentru a realiza manual cercei, bratari etc. Imi poate spune cineva daca stie despre ce este vorba, cum se numeste respectiva compozitie si de unde pot sa cumpar? Multumesc

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Se numeste Fimo si este similara plastilinei. Exista o gama larga de culori pe care le poti combina si modela dupa cum preferi, iar dupa aceea le pui in cuptor (pe o tava, de exemplu) pentru a se intari si a capata forma finala. O poti gasi in supermarket-uri, la raionul cu rechizite, in general.

1 răspuns:
| girl28 a răspuns:

Se numeste fimo.