| iwill a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta si o voi tot pune pana binevoieste cineva sa ma lamureasca si pe mine.Anul asta termin filologia intr-un oras mai mic.Pana nu demult eram 100% convinsa ca merg la LMA pentru ca-mi plac mult engleza si franceza vreau sa mai fac inca o limba si traducerile-s placerea mea cea mai mare.Ma gandeam sa ma duc acolo pentru ca stiu o fata care a terminat acum recent la LMA si o duce foarte bine in sensul ca lucreaza la o companie nu-i nu stiu ce pentru ca si-a luat jobul asta temporar pana sa-si termine masterul da tot pleaca in strainatate vara asta cel putin stiu ca se duce in Alaska.Nu mai stiu sincer ce sa fac majoritatea profesorilos sar ca arsi cand aud de LMA ca doar nu-ti ofera nicio siguranta pe viitor si-i de mers la orice alta sectie de la litere da care cel putin iti asigura meseria de profesor(nu ca ar mai fi si altele).Eu zic ca -i vorba de obisnuita toata lumea se duce la sectiile de filologie ca oricum LMA-ul-i ceva nou si nu multi se risca(mai mult eu chiar vreau sa fac o facultate ca lumea si grea).Nu ma vad in ruptul capului profesor da vb aia nu stii niciodata la ce sa te astepti in viata,//.....nu stiu ce sa fac.SI sa nu uit anul trecut concurenta la facultatea asta de LMA era din cate am vazut de 80 de candidati pe loc. Ajutati-ma va rog

1 răspuns:
| Amilik a răspuns:

Mie una mi se pare super sectia asta. Ce conteaza ce spun altii? Daca pe tine te atrage si e ceea ce vrei sa faci atunci inscriete-te.