| kevin_2713 a întrebat:

Am nevoie de niste raspunsuri dupa voi ar trebui sa ma mut in franta sau sa raman in romania

12 răspunsuri:
| DarkMirror a răspuns:

Dupam noi ar trebuie sa te nu-ti in franta.

| KoreaJapan a răspuns:

In locul tau as pleca laughing Insa depinde de sentimentele tale de aici : prietenii, orasul/satul natal... ascultati inima.

| PinkPanther a răspuns:

Ca ai ocazia sa pleci nu trebuie sa te mai gandesti de 2 ori, pleaca, intoarcete aici doar ca sa iti vezi parintii si pleaca iar. bafta

| ciprian_7143 a răspuns:

Dupa mine faci ce vrei.Te-ai intrebat cum este in Franta? Pe cine cunosti acolo? Daca esti nefericit aici? S.a.m.d.Eu cred ca aseasta intrebare nu isi are rostul. Oricum este bine ca ea exista!

| lidiaioana a răspuns:

Buna! Franta e o tara extrem de frumoasa, iar parisul, capitala acesteia este inexplicabil de frumos.Cu toate acestea,si tara noastra,Romania, este frumoasa de nedescis, numai ca din cauza politicienilor am ajuns asa.Parerea mea este ca daca vrei ca tara ta natala sa se schimbe,stai aici,in Romania si da o mana de ajutor pentru formarea unei patrii mai bune,dar daca nu ai salariu mare, iar in franta vei castiga mai multi bani, poti sa te duci acolo.dar iti zic.acolo nu te vei simti atat de bine ca in Romania, cu toate defectele ei.

| liiifeiispiiink a răspuns:

Buna!
Dupa mine ar trebui sa ramai aici si sa inveti calumea romana si apoi sa pleci in Franta sa o iei de la capat.
Succes! Pa, pa.

| stress a răspuns:

Du-te in franta

| Anonymous1247 a răspuns:

Pleci...pleci.dar acasa e cel mai binewinking Funda?

| ionutz0116 a răspuns:

Depinde de ce ai de facut in Romania sau in Franta.Eu sigur m-as muta.Bineinteles,ma gandesc ca ai si banii necesari sa te muti in Franta, daca ai si un serviciu bun acolo, sau daca are cine sa te tina fara sa faci nimic nu ezita.Pleaca chiar maine! Sau mai bine azi!

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

Poi eu spn ca... ar trebui sa ti askulti inimahappy Inima conduce cel mai bine si cel mai korekt daca stii sal askulti;*. Dp mine eu zic. s nu te mutzi daca tot te-ai obisnuit in Romania, tiai facut prietenii, te-ai adaptat si asa mai departe. Dar fa cum vrhappy. Daca vr mutate nu e nimic in regula cu asta. Sper ca daca o s te mutzi, sa fii bine si akl si sper s te bucuri d viata din spania. Mlt succes orkm big grin. Funda?:*

| Miha_3835 a răspuns:

Eu sincer as opta sa ma mut in Franta deoarece este o tara frumoasa cu o cultura vasta...dar si Romania este tara in care m-am nascut si mi-ar fi destul de greu sa ma despart de ea... Sfatul meu este sa nu asculti parerile altora care nu stiu de ce vrei sa pleci ci sa faci cum crezi tu de cuviinta.
Sper ca raspunsul meu sa te ajute intr-un fel sau altul.Succes in luarea deciziei.

| Gabriela_2868 a răspuns:

Mutate in Franta. big grin E mult mai frumos acolo decat în Romania.