| danyyyel a întrebat:

Am niste intrebari anume legate de acelasi subiect :

1. De ce nu functioneaza videoclipurile de pe calculator pe telefon?

2. Ce sa fac ca sa mearga? Sau ce tip de videoclipuri trebuie pentru un telefon sau ce programe trebuie instalate pe telefon? Si un link aar fi perfect...

3. Telefonul Sony Erricsson K800i este compatibil sa redee videoclipuri de pe calculator?

Multumesc pentru rabdare...va rog spuneti-mi de ce am nevoie sa vad videoclipurile de pe P. C pe telefon...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Videoclipurile de pe calculator NU sunt suportate de telefon în mod clasic (adică cu codecuri DivX, XVid, MPEG la rezoluții mari, H. 264, ș. a.). Trebuie să le convertești în formatul și rezoluția pe care le suportă telefonul tău, adică în. mp4 cu codec MPEG la o rezoluție de 320x240. Caută convertorul Ultra Video Converter pentru asta (poți adăuga și subtitrări la filme).

1 răspuns:
| danyyyel explică:

Ms luchass