| Bianca21122005 a întrebat:

Am o problema. De 2 zile sora mai mica a vecinei mele tot vine sa ma cheme sa ma joc. Ea are 6 ani dar eu 12 si nu am chef sa ma joc cu un bebelus. Eu si prietena mea trebuie mereu sa ne ascundem de ea. Vine mereu cand noi ne plimbam cu rolele si nu putem sa o refuzam deoarece vine cu maicăsa si ne pune sa ne jucam cu ea. Ieri de exemplu la mine a venit de 4 ori si la prietena mea (sta la o casa distanta) a venit de 5 ori bineînțeles ca tot cu maicasa. Spuneți-mi va rog ce minciuni as putea sa ii zic pentru a nu mai veni la mine. Nu mai am idei la cate i-am spus si tot a venit. Sau macar ce as putea sa fac sa nu mai vina. VA ROG FRUMOS!

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

II spui ca o cauta parintii sau bunicii ca e prea mica pentru voi, ii spuneti si parintilor ei.