| Aleeeeeeee a întrebat:

Am o problema. Transpir mult sad... daca port un tricou si merg afara in jumatate de ora sunt uda la subrat crying. Stiu ca toata lumea transpir si ca nu ai cum sa nu mai transpiri, dar am prietene care pot sta ore intregi in soare si nu transpira pe langa mine care transpir foarte repede crying. Raspunsuri urgente in legatura cu ce trebuie sa fac ca sa nu mai transpir asa mult sad. Dau funda, voturi ce vreti...batting eyelashes

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Buna!

Si eu ma comfrunt cu probelma asta, mereu transpir mai repede spre deosebire de alte persoane. Nu ai ce sa faci, atata timp cat nu mirosi nu are de ce sa te incomodeze, te usuci repede pe vremea asta. Ca sa nu mirosi bineinteles, vei folosii un deodorant puternic, alt remediu pentru a opri trasnpiratie nu se poate! Cum am zis, poti oprii doar mirosul, nu o sa observe nimeni altfel. Spala-te mai des si foloseste regulat deodorante.

Bafta.

| AdelinaC a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.
Spala-te cat mai des si da-te cu mai mult deodorant,ti le recomand pe cele solide si cu miros puternic, poarta bluze largi, care sa lase pielea sa respire si bea multa apa ca sa elimini toxinele din corp.

| Aleeeeeeee explică:

Draga @george, am auzit de deodorant dar nu are efect prea bun, ma dau zilnic cu deodorant.

| sweetkiss4u4ever a răspuns:

Da-te cu un deodorant sau ceva.sa stii ca fiecare transpira diferit

| george_3250 a răspuns:

Ai auzit de deodorant sau de spreiul lady speed stick?