| CainePeVine a întrebat:

Am revenit cu intrebari de logica. Uitati una usoara.Primul care raspunde ia funda. O sa mai postez.

Cinci oameni mergeau spre biserică, şi începu să plouă. Cei patru care fugiră se udară, cel care stătu pe loc rămase uscat. De ce nu s-a udat acela?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| oanawww45 a răspuns:

Pentru ca atunci cand alergi te uzi mai repede dar cand stai pe loc picaturile te cam ''ocolesc''.

| PrincessConsuela a răspuns:

Ramasese sub umbrela sau sub un pom ceva...

| PrincessConsuela a răspuns:

Hai mah nu e nici unul bun? Mai incerc odata. Dar, neaparat biserica? adica, are vreo legatura? Nu puteau sa mearga oriunde?

| crynutza34 a răspuns:

Pentru ca avea umbrela?happy

| Gheoooorfish a răspuns:

Pentru ca a ramas la biserica! L. O. L.