| anonim_4396 a întrebat:

Aici la gen exista 2 optiuni, feminin si masculin, dar de ce nu exista si optiunea de non-binary? Sau de ce nu exista si alte optiuni?
Asta e discriminare.

81 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Pentru specificul TPU este irelevant. Poate ar conta pe un site de dating, mating and relating, dar aici chiar nu conteaza.

| RAY a răspuns:

Poti trimite un mesaj la contact cu propunerea ta

| Mayhem666 a răspuns (pentru RAY):

Nu e nevoie. Adminii trebuiau sa isi dea seama si singuri de asta. Pot sa trimit cate mesaje vreau, nimic nu se va rezolva oricum.

| Drimmero a răspuns:

Sunt 2 genuri recunoscute peste tot.

Exista doar barbati si femei, nu e nicio discriminare, alea-s prostii

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu vorbesc de genul *gender* cu care o persoana se identifica, nu vorbesc de cel cu care o persoana se naste. Si chiar si asa, sa stii ca exista si hermafroditi/intersex, deci feminin si masculin nu sunt singurele genuri cu care un om se naste, dar aici eu vorbesc de cel cu care o persoana se identifica, deci e cu totul altceva. Exista si persoane gender-fluid.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Cum spuneam, prostii.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Mda, asta e raspunsul pe care o persoana il da, atunci cand nu are un argument bun. Prefera sa ignore faptul existent si sa mearga mai departe. Nu ma mai mira nimic acum.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

E genul de raspuns care arata nu trebuie sa-ti bati capul mai mult.

Ai gresit persoana cu care sa cauti o 'cearta' prin intrebari de genul, amice.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Gresit, e genul de raspuns care arata ignoranta fata de lucrurile care exista, si persoana respectiva prefera sa creada ca nu exista. In cazul asta, tu esti persoana aia.
Si stai calm, stiu ca de obicei caut cearta, dar de data asta nu e asa. Intrebarea pe care am pus-o e cat se poate de serioasa.
As fi cautat cearta daca as fi pus intrebarea la categoria religie, acolo stiu ca o sa primesc niste raspunsuri ''interesante'', dar de data asta nu caut cearta.

| RAY a răspuns (pentru Mayhem666):

Te poti muta in Germania, este oficial acceptat al trelea gen sexual
https://www.jetzt.de/gender/brauchen-wir-wirklich-ein-drittes-geschlecht

| RAY a răspuns (pentru Mayhem666):

Sau sa existe si posibilitate asta
männlich, weiblich, keine Angabe =fara sex, ai fi multumit sa bifezi fara sex?

| Mayhem666 a răspuns (pentru RAY):

Mersi ca mi-ai trimis link-ul, dar nu inteleg nimic din ce scrie acolo, ca e in germana.

Da, as fi foarte multumit sa bifez asta.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Una-i realitatea, altele sunt optiunile aparute peste noapte.
Sunt realist,, nu ignorant.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Se pare ca nici nemtii nu mai reprezinta 'painea', au inceput si ei s-o ia pe aratura cu multe aspecte.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ce e realitatea? ce crede majoritatea sau ce crede minoritatea?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Realitatea e ceea ce se intampla in jurul tau, nu ceea ce crede sleahta lui X sau groata lui y.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

)))))))))) am fost suprins sa citesc asta si acolo sunt multi impotriva dar politicieni pentru un vot fac orice

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Poate realitatea e si al trelea sex, am avut si eu perioade cand nu ma regaseam ca barbat sau femeie bine nici azi nu ma regasesc, noroc cu andreia ca mi-a explicat de al trelea sex, mai stii cand eram o fata?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Si ne mai miram de ce exista coruptia, cand mafia e la putere si totul se decide pentru un vot in minus sau unul in plus, mi-e scarba de societatea din ziua de astazi, dar asta e alta mancare de peste.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

De cate ori sa explic ca eu nu vorbesc de realitatea fizica? Eu vorbesc de realitatea cu care fiecare persoana se identifica ca si gen. Nu e aparuta peste noapte. Asta a existat dintotdeauna, doar ca oamenii care au fost asa, le-au fost prea frica sa recunoasca cine sunt ei cu adevarat, si din cauza asta au preferat sa traiasca toata viata ascunzandu-se, si sa moara fara ca cineva sa stie ce s-au simtit ei cu adevarat, lasand pentru o secunda la o parte chestia cu genul cu care s-au nascut. Acum oamenii nu se mai tem sa spuna cine sunt ei cu adevarat, si de aia tuturor li se pare o chestie noua si aparuta peste neapte, asa cum ai definit-o tu ca ar fi. De aia oamenii nu o accepta, pentru ca sunt ignoranti si prefera sa ignore ceva ce exista ramanand in propria lor bula roz de confort. Chestia asta exista si va trebui sa o acceptati la un moment dat fie ca va place sau nu. Nu puteti sa-i spuneti unui om sa fie ceva ce nu este. Am incheiat discutia.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Avem puterea de a schimba ceva prin vot, sa nu fac spam dar si aceste persoane au drepturi pentru ca prin voturii se poate

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Hai sa fim seriosi, asta e un trend venit dinspre America, restul sunt vrajeli.
Daca nu veneau pustii americani cu ideea asta,, in Romania nu se stia in veci de aceste aspecte.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, sigur, trend, cum sa nu. Sa ramenem ignoranti.
Te-ai gandit vreodata ca o persoana nu se simte asa cum se naste?
Hai sa-ti spun ceva, nu stiu daca o sa te socheze sau nu, si chiar nu imi pasa. Nu imi pasa nici despre ce o sa crezi despre mine de acum inainte, sau daca o sa-ti schimbi parerea despre mine. Chiar nu imi pasa. Eu sunt bisexual, non-binary si gender fluid. Si nu sunt asa pentru ca vreau, sunt asa pentru ca asa m-am nascut. Uneori ma simt ca o fata, alteori ca un baiat, iar alteori ca nici unul dintre cele 2 genuri, pur si simplu, fara gen. Si imi plac atat fetele cat si baietii. Nu te asteptai la asta huh? Eu nu sunt asa ca vreau, sunt asa, ca asa m-am nascut, si nu pot face nimic in privinta asta. Nu poti sa vi tu si sa imi spui sa fiu intr-un fel in care nu sunt. Nu poti sa vi si sa-mi spui sa-mi placa de cineva de care nu imi place, nu poti, intelegi? Poti sa ignori cat de mult vrei toate astea, dar daca le ignori, asta nu inseamna ca nu exista. Ca le accepti sau nu, nu inseamna ca nu exista. Asta e realitatea. Desi pentru unii, ignoranta e solutia ca sa creada ca toate astea sunt prostii.

| AC4S4 a răspuns (pentru Mayhem666):

"Nu puteti sa-i spuneti unui om sa fie ceva ce nu este."
Dar poti sa-i spui unui om sa fie ceea ce este. Daca te-ai nascut baiat si ai inclinatii spre comportament feminin, nu inseamna ca esti fata, esti tot baiat.

Aici nu e vorba de libertatea de exprimare. Oamenii astia care isi schimba genul ca pe sosete vor doar atentie. Mi se pare imaturitate acest tip de comportament si toata ideea de a fi diferit doar ca sa nu fii ca ceilalti. De exemplu, sa mergi la o nunta si sa mananci fara tacamuri doar ca sa nu mananci ca ceilalti.

| Cortex a răspuns (pentru Mayhem666):

Te-ai nascut mascul dar vrei sa fi femela,surpriza,esti un mascut cu haine de femele si apucaturi de femela! Daca eu vreau sa fiu milionar, dar nu m-am nascut asa, nu inseamna ca asa sunt. Daca sunt lesbiana si mor n-o sa scrie pe piatra de mormant Veronica Maria Petrescu decedat la data de, ci va scrie decedata! Nimanui nu-i pasa ce vrei sa fi, conteaza ce esti in acest moment.Esti gay? Surpriza, asta nu-ti schimba genul cu care te-ai nascut! Nu esti gay dar te-ai nascut cu organ de reproducere masculin si porti fustita? Nu ti se schimba genul.Doar pentru ca unii au inventat genuri nu trebuie sa-i crezi.Eu acum inventez o noua religie in care ne inchinam pietrelor si facem ciorba din ele. Teoria mea spune ca asa ne vom purifica, ma crezi?

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu crezi ca ai dat informatii pe care eu nu le-am cerut?
Stai linistit,, nu imi schimb parerea despre un om prin chestii de genul, in general imi schimb parerea despre o persoana daca imi influenteaza viata in mod negativ, ce aici e imposibil cazul, dar ma rog.

Realitatea e una singura,, prietene, natura e prea desteapta pentru om, isi permita sa-si mai 'bata' putin joc de unul si de altul.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Stiu ca nu le-ai cerut, dar nu puteam sa te fac sa intelegi la ce ma refeream daca nu ti le dadeam. Oricum, nu era un secret sau ceva, multe persoane stiau asta deja despre mine. Nu imi e rusine cu cine sunt.

Cum adica isi bate joc? Vrei sa spui ca eu sunt creatia unei batai de joc? Fara suparare, dar eu am vazut ce ai scris tu ca pe o insulta.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Cred ca trebuia sa spun intr-o mica paranteza ca ma refeream la modul general, nu la cineva anume.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns (pentru Hyacinth):

Nu aveam habar nici de existenta ta, si probabil era mai bine.

| relian a răspuns:

Ce spui tu is anomalii, is abateri de la regula, de la ceva normal, ce sa te identifici cu asa ceva, nu stiu ce va apaucat.Chestiile astea ce spui tu,plus ailantii homosexuali is chestii anormale,is abateri de la ceva bun,de la ceva normal, ca natura mai da si rateuri, asta e mai face si greseli, oricine greseste, sau poate ca astia apar datorita actiunii nor factori externi ce nu-i stim inca, dar tot abateri is de la normal.Plus de asta daca esti anormal,de regula unul din ele predomina,,sau este mai dominant,alantu este mai subdezvoltat,ca urmare treci genu care predomina,pentru ca sa fim seriosi,genu care predomina ala se si manifesta mai mult.E ca si cu hormonii,orice organism are ambii hormonii dara unul predomina si face diferenta.
Ce alta optiune sa fie,sa scrie ca esti anormal?laughing pai dupa o sa te superi uite ca is discriminat laughing.Eu cred ca n-aveti ce face, din ce am observat zilele astea a fost ceva cu multi oameni inclusiv cu mine mam simt asa naspa, plictisit rau de tot maxim de plictisit, fara chef, cum spuneam am observat la multi oamenii indispozitia asta, deci lals ca iti trece si tie laughing

| Mayhem666 a răspuns:

Wow, si cand credeam ca prostia nu poate fi mai mare de atat. Uite ca ai aparut tu si mi-au dovedit contrariul.

| GazzaRecordsRo a răspuns (pentru Mayhem666):

Ai argumente care sa-ti sustina afirmatia? eu ti-am dovedit ce banala esti, acum dovedeste-mi si tu, sa nu ajung la contradictie cu un tembel.

| Mayhem666 a răspuns:

Slab, pffft. Cred ca vorbesti de tine si nu-ti dai seama. Si gata cu injuraturile, ca nu suntem pe maidan. Ai chef de cearta? Du-te in alta parte.
Ha, nu vorbeam de parinti, vorbeam de prieteni pe care ii am din alte tari, mult mai inteligenti decat tine.
Tu te-ai enervat pentru ca am spus ''Wow, si cand credeam ca prostia nu poate fi mai mare de atat. Uite ca ai aparut tu si mi-au dovedit contrariul.'' si ai venit aici sa arati ca am avut dreptate prin raspunsurile tale. Nu vezi ca esti penibil? Zici de mine ca nu am o viata, dar tu ce viata ai? Vad ca stai aici si ma injuri pe mine si apoi imi reprosezi ca eu te injur. Asta-i viata ta? Bafta cu ea atunci.
M-am saturat pana peste cap de idiotii ca tine, pustani care se cred zei. Va dati mari si tari aici, dar in realitate daca ne-am intalni, sunt sigur ca nu ai mai face la fel.
Sa stii ca am citit cateva din raspunsurile tale date si altor utilizatori, si se vede clar ca esti un idiot si obsedat sexual.
Unul din raspunsurile tale care dovedeste ce am spus ''Treci la peleu, adu-o si pe maica-ta.''
Esti doar un frustrat sexual care se crede zeu, dar adevarul e ca faci umbra degeaba pamantului.
Nu mai bine ai face un folos comunitatii se te-ai sinucide? Asta ar fi cel mai bine pentru toti.
Poti sa raspunzi la comment-ul asta cat vrei si sa ma injuri cat vrei, chiar nu-mi pasa, nu ma afecteaza ce spui tu despre mine, stiu ca nu meriti efortul si timpul meu.
Daca-ti vad urmatorul comment, nici nu ma strofoc sa il citesc.

| syd2 a răspuns:

Pentru ca de obicei nu exista marci concrete pentru celelalte.

| Mayhem666 a răspuns (pentru syd2):

Poti sa fi mai explicit te rog?

| syd2 a răspuns:

Uite ce iti spun, in 2k17 si faptul ca respiri e discriminare pentru aer. Cred ca te umfi in pene prea tare de la nimicuri. Crezi ca adminele alea borate au timp pentru a face un gest atat de nesemnificativ, plus la toate cum a mai spus si careva, genderu il tii pentru tine da daca vrei sal arati tuturor, ia un placat de vreo 2 metri pe care scrie " i am MironCostin-Sexual", poate asa lumea te va oserva.

| Darkmagic a răspuns:

Daca tot ati pornit-o, (nicio aluzie la sex) big grin e interesant (pentru voi) de aflat ca exista peste 60 de "genders", de ordin medical si psihologic.
Nu cred ca un individ sanatos la cap s-ar apuca sa intrebuinteze "genders" ca: AFAH (Androgine Female-Attracted Hermaphrofemale) sau ABA (Androgine Bisexual Andromale) ori AMAH (Androgine Male-Attracted Hermaphromale).
Sau s-ar apuca? big grin
Adica nu stiu... poate MorikawaKuroko ar vrea ca la inregistrarea pe orice site, ca e TPU, Facebook sau ChristianMingle, sa-i apara un listoi... big grin
Asa ceva? rolling on the floor
Si daca ne rezumam numai la Male, Female, Fluid, Flux si Amogender, nu-i discriminam pe ceilalti care se identifica in restul de...58? big grin

Pe langa polologhia mea (din care ati mai invatat ceva)...am citit un singur raspuns notabil:
"Cum spuneam, prostii."
E ATAT de adevarat.

| syd2 a răspuns (pentru Darkmagic):

Uite ca doamna a raspuns, da ownaru a ignorat-o, ca asta e adevarul

| Darkmagic a răspuns (pentru syd2):

Ehh Just...
Omul e o figura...
Cand l-am instiintat ca, pe langa "gender fluid"-ul lui, mai sunt inca vreo 60, a ales sa ignore. =))
https://www.tpu.ro/go-to-answer/16069360/
Un exemplu tipic de vocatie a persecutiei, exagerat de prost inteleasa.
"To: Contact
Va rog sa binevoiti a examina posibilitatea introducerii a 63 "genders", (ca atatea sunt bre!), pentru stoparea discriminarilor de natura identitara."

"Cum?
Sa ma duc la spital?
Bine, daca nu binevoiti, nu binevoiti". :D

=))
Si in optica astuia, noi suntem aia, "ignorantii". =))

| Mayhem666 a răspuns (pentru Darkmagic):

Sa stii ca daca nu ti-am raspuns, nu inseamna ca l-am ignorat. L-am citit pe tot. Faptul ca nu am vrut sa raspund, a fost alegerea mea.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Fiindca traim in Romania si pentru multi de aici astea sunt notiuni SF. Poti lasa rubrica necompletata sau daca te obliga sa alegi una din cele 2 optiuni o poti alege pe cea care te reprezinta mai mult. In plus eu completez multe sondaje de opinie si vad ca multi au trecut de la genul masculin/feminin la barbat/femeie. Eu trec femeie in toate aceste sondaje.

| BlackRose03 a răspuns:

De acord cu Darkmagic.

| drutzix a răspuns:

Bravo, ti-a reusit alt shitposting laughing.

Exista 2 genders restul sunt boli mintale si ar trebui tratate ca atare.

| syd a răspuns:

Pentru ca exista doar 2 optiuni si in realitate. restul sunt create de cei ce nu reusesc sa atraga sexul opus si prefera lamentari de genu' arahnosexual gerontofil in loc sa se chinuie putin si sa se schimbe.

| Mayhem666 a răspuns (pentru syd):

Doar 2 sexe? De hermafroditi ai auzit? Asta cum o mai explici? E o chestie cat se poate de reala.

| syd a răspuns (pentru Mayhem666):

Da, melcii-s hermafroditi. asa pot sa imi pun si eu vulva in cap si sa ma numesc illuminatisexual.

| suntsuper a răspuns (pentru syd):

Hai

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, AnimeLover95!
O sa existe si optiunea de non-entitate, asa cum sunt majoritatea fanilor Anime, niste blegi care abuzeaza de shitposting.
Don't mind me! Tu ai recunoscut-o si singur.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Who? Acel nume imi e strain, acum sunt Morikawa Kuroko. O persoana renascuta, care nu se teme sa admita cine este si sa spuna ce gandeste.
Hai nu mai spune. Avem o problema aici, incepi sa-ti folosesti creierul, si nu e bine. Oh, stai. Am uitat, tu nu ai creier, mda, trebuia sa imi dau seama de asta dupa cele scrise de tine. My bad.
Nu am recunoscut-o, am spus-o chiar eu. Mai bine spus, am scris-o chiar eu, cu aceste doua manute delicate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te simti cu adevarat discriminat si asta e o mare problema pentru tine, ai putea sa iti stergi contul in semn de protest.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu multumesc. Tu vrei doar sa scapi de mine, dar nu iti merge.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Pana sa-ti zica FreeAds pe vechiul nume nici nu stiam ca esti tu, asa ca iti dai seama cat de putin ma incurci pe acest site. As fi jurat ca e vreuna din fetitele acelea de 10-11 ani care sunt innebunite dupa anime si alte chestii de genul acesta.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot ignorant ai ramas se pare. Hmph, nu ma mira chiar deloc.
Si pentru cultura ta generala, care iti lipseste din plin dupa afirmatia pe care ai facut-o, varsta media a persoanelor care se uita la anime nu este de 10-11 ani, este de 19-30 de ani. Cunosc persoane si peste 30 de ani care se uita la anime.

| CosminSL a răspuns (pentru Mayhem666):

Deci recunosti ca ai o katana si un body pillow

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Eu nu am pomenit nimic de varsta medie, dar inteleg perfect de ce ai adus-o in discutie. Oricum, eu cunosc persoane de peste 60 de ani care poarta scutece.

| Mayhem666 a răspuns (pentru CosminSL):

Nu, nu am asa ceva. Mi-ar placea, dar nu am.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand ai spus fetite de 10-11 ani care se uita la anime, m-am gandit ca sa iti spun varsta medie, chiar daca nu ai cerut-o. A fost din partea casei. Sa stii ca nici eu nu am cerut informatia cu scutecele, asa ca o sa o consider si eu din partea casei.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Sper ca esti constient ca eu stiu foarte bine ca in realitate asa zisa problema pe care ai semnalat-o in legatura cu acest site nu reprezinta decat un pretext pentru a provoca o discutie pe anumite teme.
Macar daca te obliga cineva sa iti faci public genul, atunci lamentarile acestea ale tale aveau cel putin o acoperire aparenta, dar nu e cazul de asa ceva.
Bifele acelea au in principal rolul de a tria utilizatorii pe categorii pentru a li se baga pe sub nas reclamele potrivite, in functie de apartenenta la un gen sau altul. Ca mai e vreunul care nu considera ca s-ar incadra strict de o parte sau de alta este total irelevant pentru cei care cumpara spatiu pentru publicitate.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

''Sper ca esti constient ca eu stiu foarte bine ca in realitate asa zisa problema pe care ai semnalat-o in legatura cu acest site nu reprezinta decat un pretext pentru a provoca o discutie pe anumite teme.''

Poti sa crezi ce vrei, chiar nu imi pasa. Crezi ca mai continuam cu chestia asta daca aveam chef de cearta? Am probleme mai importante decat sa creez certuri care pot continua la nesfarsit.
Ceea ce am postat eu a fost fara indoiala real, fara nici cea mai mica intentie de cearta. Incearca sa nu te mai dai mare ca le stii pe toate si sa nu te mai flatezi singur, ca nu e asa cum crezi tu. Esti doar un inganfat care se crede superior tuturor, cand in realitate esti doar un pampalau.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Poate ar fi timpul sa incerci macar sa te maturizezi, chiar daca stiu ca n-ai niciun chef de asa ceva.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cormorane, nu te-am mai vazut de ceva vreme p-aici,, zi-le tu din adancul inimii ))))

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ar trebui sa-ti vezi de propria ta viata si sa ma lasi pe mine in pace cu viata mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai rau e ca ai totusi o varsta.
Tot tu faci shitposting pe TPU apoi ne certi si ne dracui pe toti ca ce avem cu tine.
Nici tu nu stii ce mai vrei.
O perioada ai si lipsit de pe TPU (parca prin vara). Sincer, ti-as recomanda sa lipsesti cat mai mult daca ai de gand sa pui tot astfel de intrebari la care ai pretentia sa te ia lumea in serios.
Mai degraba controleaza-ti vorbele, altfel vei ajunge si tu raportat pentru irelevanta, spam si jigniri.

Repet, fix asta era problema TPU, ca n-ai tu un meniu de unde sa alegi sa pui la gen non-binar. Cui ii pasa!? Asta nu e discriminare, e doar prostie pura si nimic mai mult. Sau bataie de joc.
Mai lasati Anime-urile alea ca v-au tampit de tot.
Si eu ma uitam cand eram mic la Dragon Ball Z sau Pokemon, erau pentru pustani, toata Romania le stie, am copilarit cu ele, erau relativ inofensive, nu m-au prostit in asa hal pentru ca nu ma uitam toata ziua la ele.
E si vina parintilor vostri ca nu se ocupa de voi, v-au cocolosit prea mult si ati ajuns la 20 si un pic de ani sa fiti tot la nivelul unor pusti de 12 ani.

| GazzaRecordsRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Aveti respectele noastre, stimabil domn.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

In caz ca nu stiai, anime-urile sunt pentru toate varstele, nu doar pentru copii.
Nu-mi mai spune tu mie ce sa fac, fac ce vreau cu viata mea, si ma uit la ce vreau.
Si inca ceva, chiar crezi ca-mi pasa mie de report? Sunt site-uri internationale mult mai faine decat site-ul asta, si acolo am prieteni adevarati care ma sustin si am intalnit oameni ca mine din toate colturile lumii, si cu care tin legatura si ne intelegem de minune, si exista si optiunea de non-binary acolo, asta doar asa, ca sa mai adaug un ''+'' la acel site.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care este utilitatea genului non-binary? Sau altor genuri tumblr-iste? Niciuna. Oamenii care se identifica cu asemenea mizerii au prea mult timp liber si sunt spalati pe creier de Tumblr.

| August99 a răspuns:

Exista si non binary si multe altele dar nu sunt acceptate de societate csf

| AndreiWeisz a răspuns:

Oh nu, un special snowflake d-asta exista si la noi, credeam ca doar pe la americani e trendul. Uite care e treaba: exista doar 2 genuri. Feminin si masculin. Punct. Anatomia si biologia in general sunt de acord cu asta. Orientarea ta sexuala nu intereseaza pe nimeni, ca iti plac barbatii, ca iti plac femeile, ca iti plac caii, e treaba ta.
Persoanele gender-fluid nu exista, sunt alti special snowflake ce nu au mai dat demult pe la un psiholog, gender dysphoria este o afectiune clar psihologica. Daca acceptam ca necrofilia sau zoofilia este o problema, acceptam ca si gender dysphoria este. Acei inter-sex de care spui tu sunt foarte putini, e ca si cum ai pune la categoria "rasa" vitiligo, pentru cei care sufera de aceasta afectiune. Este o afectiune medicala, nu este fiziologic, prin urmare nu are ce cauta acolo.
Din partea mea poti sa te identifici cu un dulap, nu e problema mea, dar sa nu ai pretentia ca toti sa te tratam pe bune laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Pentru cultura ta generala, genul si sexul sunt 2 chestii diferite. Sexul este cel cu care te nasti, si genul este cel cu care te indentifici. Sunt 2 lucruri total diferite, si eu m-am saturat sa tot repet asta.
''Persoanele gender-fluid nu exista''
Ei bine, uite-ma aici, poti spune ca eu nu exist?
Tu esti doar un alt ignorant, care nu face altceva decat sa se scarpine intre picioare toata ziua si sa traiasca in ignoranta ca multi altii.
Chestiile astea exista, doar pentru ca tu nu le consideri reale si le negi, asta nu inseamna ca ele nu exista. Exista si punct, am incheiat discutia.

| andreia67 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Probabil nu cunosti pe nimeni asa. Eu cunosc, chiar mai multi. Sunt de acord cu tine ca exista doar 2 genuri. Doar ca astea sunt doar extremele unei axe unde 0% = feminin si 100% = masculin. Toate persoanele se afla undeva pe aceasta axa desi majoritatea e grupata spre unul din capete. Persoanele agender/non-binary/gender fluid sunt pozitionate fix in zona mediana a acestei axe ori fluctueaza in zona mediana asa ca nu se identifica cu niciunul din capete. Singurul lucru pe care eu nu-l inteleg daca aceste identitati sunt fixe (adica persoanele respective se vor identifica la fel si in 10 sau 20 de ani), am impresia din observatie proprie ca exista o "glisare" pe aceasta axa si ca in final aceste persoane isi vor asuma o identitate trans clasica, binara.
Gender dysphoria nu este o afectiune psihologica ci o conditie din nastere, o forma de intersex la nivelul creierului in principal dar diferente sunt multe, chiar daca subtile. Intersex nu sunt deloc putini, cam 1.7% din populatie nu se incadreaza strict la nastere in "standarde".

| AndreiWeisz a răspuns (pentru Mayhem666):

Da, pot spune ca nu existi. Gender-fluid e un mare bullshit, nu esti azi mai femeie si maine mai barbat. Daca da, atunci probabil ai niste probleme psihologice. Asta tine de psihologie, nu trebuie sa accepte restul lumii rahaturile pe care le scoti pe gura.
Te identifici cu sexul opus? Very well, esti transexual atunci, incepi tratamentul hormonal si gata. Drag queens si gender fluid si alte bullshituri d-astea sunt doar asa, de controversa

| GazzaRecordsRo a răspuns:

De ce nu te duci sa te lupti cu ei in instanta? te simti discriminat? ma pis pe voi cu anime-urile voastre rolling on the floor

| Mayhem666 a răspuns (pentru GazzaRecordsRo):

Hmph. Uite atitudine de om al pesterilor. Vezi sa nu cumva sa ratezi si sa te pisi pe tine.
So lame. Go die you sucker.

| GazzaRecordsRo a răspuns (pentru Mayhem666):

Prea tarziu, m-am pisat pe familia ta rolling on the floor)

| Mayhem666 a răspuns (pentru GazzaRecordsRo):

Du-te dracu de idiot.