| nyoentox2002 a întrebat:

Am și eu o întrebare, de exemplu daca lucrezi in construcții pe 4000-5000 lei, pe timp de iarna cat se ia indemnizația de șomaj?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti calcula ajutorul de somaj ajutandu-te de acest simulator online https://www.calculator-salarii.ro/calcul-ajutor-somaj

succes

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca stii sa lucrezi la interioare (rigips, gresie, faianta), iarna lucrezi un pic mai lejer, dar nu stai in somaj.

| nyoentox2002 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Zic așa de curiozitate cât e indemnizația de șomaj, daca lucrezi in construcții daca iei 5000 lei salariu