| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare: m-am trezit intr-o dimineata si am sesizat o durere la sanul drept. Defapt nu este chiar o durere, si nu mereu, adica este un fel de junghi, sau intepatura, sau usturime, un fel de arsura, la intervale variate si dureaza cateva secunde apoi dispare, si nu simt pe tot sanul ci doar undeva in partea de dedesubt a sanului. Tin sa mai adaug ca am ciclu de vreo 8 ani si stiu exact ca nu sunt clasicile dureri dinaintea menstruatiei. astept raspuns cat mai repede va rog...sad

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Flyer, cancerul de san apare la orice varsta, doar ca la varsta ei, daca nu are cazuri in familie, riscul e mic.
Trebuie sa te duci neparat la un ginecolog sa te consulte si sa-ti faca, probabil, o ecografie mamara. Simptomele tale au o cauza tratabila (ma gandesc la leziuni de mastopatie fibrochistica), dar trebuie sa te asiguri ca nu e ceva grav si sa le tratezi inainte de a se agrava.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai varza in casa pune o frunza de varza. calmeaza
Iar daca ti-a trecut prin cam cuvantul cancer. sa il scoti... cancerul apare dupa 30 de ani
in ret luni du-te la o mamografie
pipaie sa vezi daca simti ceva
Sanatatehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt hamsterita si mai bine te duci la doctor sa fii sigura