| Ochelaristul a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul nu mi se mai vad culorile la calculator se vede alb cu un fel de gri aici zice ca este o problema la display puteti sa ma ajutati plss?

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Incearca sa faci asta: control panel -> display -> calibrate color -> urmezi acel wizard. dar asta numai daca este o problema software. daca este hardware... (crt sau lcd?)
- incearca sa-l desfaci, gaseste-i acel reglabil care modifica nuanta de alb
- daca este lcd este posibil sa ai probleme cu backlight-ul
-daca este laptop verifica acel cablu care face legatura intre placa de baza si invertor